UKRHEALTH.NET — Національний портал про здоров'я
Головна » Хвороби і лікування » Гастрит: лікування

Гастрит: лікування

Дієта — головна умова для ефективного лікування гастриту, в незалежності від форми і перебігу захворювання.

Про проблему

Лікування гастритуГастрит — досить неприємне захворювання, яким страждає майже половина населення нашої країни. Це збірне поняття, так як гастритом прийнято вважати будь-які запальні і / або дистрофічні зміни слизової оболонки шлунка.

Гастрит буває гострим і хронічним. Гостра форма захворювання виникає внаслідок отруйної дії кислот, лугів, радіації, а також при дії деяких медикаментів (аспірину та інших). Як правило, гострий гастрит характеризується сильними больовими відчуттями у верхній частині живота, нудотою, блювотою, слабкістю і запамороченням. При гострій формі захворювання потрібно терміново звернутися за медичною допомогою, а при тяжкому перебігу показана госпіталізація хворого.

У деяких випадках гострий гастрит після лікування переходить у хронічну форму, однак, найчастіше хронічний гастрит — це самостійне захворювання.

Причини

Нещодавно вчені розкрили справжню причину розвитку гастриту і виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Виявляється, у всьому винна бактерія Helicobacterpylori — бактерія, яка виживає в кислому середовищі шлункового соку.

Розвитку хронічного гастриту також сприяють:

 • порушення режиму харчування;
 • часте вживання гарячої їжі;
 • погано розжовуванна їжа і їжа всухом’ятку;
 • надмірне вживання гострої їжі;
 • пристрасть до спиртних напоїв;
 • тривалий прийом медикаментів, що дратують слизову оболонку травного тракту;
 • спадкова схильність;
 • інші захворювання.
 • Дієта

  Як лікувати гастрит?Діагностувати гастрит може тільки лікар, і залежно від перебігу захворювання призначити вам відповідне лікування. Однак при будь-якому розкладі першочерговою метою є корекція харчування. Без дотримання спеціальної дієти домогтися лікування неможливо, навіть якщо приймати самі ефективні медикаменти.

  Дієта при гастриті призначається лікарем залежно від кислотності шлунка. При підвищеній кислотності рекомендується дробове харчування 4-5 разів на добу бажано в один і той же час. При цьому потрібно максимально виключити продукти харчування, які стимулюють виділення шлункового соку. Такими є наваристі м’ясні, грибні та рибні бульйони, алкоголь, а також міцний чай і каву. При підвищеній кислотності рекомендується вживання продуктів, які нейтралізують дію кислоти. Це в першу чергу молоко і молочні продукти. Також дозволяється вживання нежирних сортів м’яса, риби, а також яєць. Всю їжу потрібно відварювати або готувати на пару. Смажене потрібно виключити. Овочі також рекомендується відварювати, або робити з них пюре. Хліб перед вживанням бажано злегка підсушити, або зробити з нього сухарі. Дозволяється вживання добре проварених каш і подрібнених макаронних виробів, а також вершкового і рослинного масла.

  При пониженій (або нормальній) кислотності також потрібно дотримуватися 4-5 разового харчування. Дозволяється вживання супів на нежирних бульйонах, нежирних сортів м’яса і риби, кисломолочних продуктів, черствого хліба, добре проварені каші, вершкового і рослинного масла. Овочі і фрукти можна вживати як у відварному, так і в сирому вигляді.

  Лікарі не рекомендують вживати занадто гарячу або холодну їжу, а тверда їжа повинна ретельно прожовуватись.

  Лікування гастриту

  При наявності інфекційного агента (H. pylori) хворому призначають курс антибіотикотерапії. Варто мати на увазі, що позбутися цієї бактерії досить важко, тому антибактеріальний курс в середньому триває 10-14 днів.

  Медикаментозна терапія гастриту включає також прийом різних препаратів: спазмолітиків, протидіарейних, протиблювотних засобів, ліків, що регулюють рівень кислотності, а також гастропротекторов (препарати, що захищають слизову оболонку шлунка).

  Як правило, лікування гострого гастриту триває 2-4 тижні. Хронічний гастрит вимагає більш тривалої терапії, іноді до 2-х років. Хворі з хронічним гастритом повинні перебувати під диспансерним наглядом і не менше 2-х разів на рік відвідувати лікаря.

  При гастритах не призначаються жовчогінні препарати вони підсилюють запальний процес. Якщо лікар таке призначив — міняйте лікаря

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
  ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРИТУ

  ЯК УНИКНУТИ СЕЗОННОГО ЗАГОСТРЕННЯ ГАСТРИТУ  ЧИТАЙТЕ НА UKRHEALTH.NET:
  Анальний секс: питання і відповідіАнальний секс: питання і відповіді
  Як зупинити застуду?Як зупинити застуду?
  Біль у вусіЛіки при вушних захворюваннях
  Преддіабет-діагноз?Преддіабет: вже діагноз?
  Закрыть