Їжа, яка краде енергію

Їжа, яка краде енергіюЇжа – це головне джерело енергії для будь-якого живого організму, «бензин», завдяки якому наш складний механізм в змозі виконувати свої функції. Проте не всяка їжа нас живить – в повному розумінні цього слова.

По-перше, все залежить від ваших звичок, а саме величини порцій, яка з’їдається за раз. Все-таки ми влаштовані по-іншому, ніж автомобілі, і з повним баком – далеко не проїдемо. Ще древні суфії знали, що, чим менше з’їдаєш, тим енергійніше себе почуваєш. Якщо ми до відмови наповнимо шлунок, то величезна кількість крові приливає до нашого травному тракту, роблячи нас млявими і сонливими.

А по-друге, все залежить від ваших гастрономічних уподобань. Американські вчені не полінувалися, і вирішили провести масштабні дослідження всього ряду продуктів, придбаних у супермаркетах. А саме американці перевірили, як ті чи інші продукти впливають на наш енергетичний стан.

Список сонних продуктів (“sleepyfood”):

 • М’ясо індички. До складу індичатини входять специфічні білки, які надають релаксуючий вплив на організм людини. Звичайно ж, порція страви з індички не стане для вас снодійним, проте пам’ятайте, що зловживання індичатиною помітно знизить вашу працездатність.
 • Цукор і всі солодощі. Скачки глюкози в крові, як правило, швидко стомлюють організм. Ось чому ласуни часто скаржаться на брак сил. Бути може, варто відмовитися від улюблених цукерок і газованої води?
 • Вживання алкогольних напоїв пригнічує активність нервової системи. Після розпивання алкогольних напоїв організм стає млявим, і, здається, ось-ось заснеш. Як правило, такий «алкогольний» сон ніяк не можна назвати повноцінним, оскільки під час сну організм не відпочиває і не акумулює достатньо енергії на день прийдешній.
 • Смажена їжа, як правило, перетравлюється дуже довго, крім того дратує травний тракт, а також сильно навантажує організм безліччю шкідливих речовин.
 • Всі борошняні та макаронні вироби також сприяють різким стрибкам глюкози в крові, що викликає втому.

Рекомендує фахівецьЇжа, яка краде енергію

Ганна Панченко – дієтолог одного зі столичних фітнес-клубів, пояснює, бути весь день «на віражі» можна, якщо дотримуватися певних правил у вживанні їжі.

 • Перший наш ворог, це безконтрольні викиди інсуліну, які відбуваються через захоплення солодощами. Тому рясну простими цукрами солодку їжу необхідно замінити продуктами з перевагою харчових волокон. Вводіть в раціон харчування необроблені крупи (крім шліфованого рису і кукурудзи). У них містяться складні вуглеводи, які довше перетравлюються, і цукор буде повільніше надходити в кров.
 • Вранці їжте каші, це відмінне джерело енергії в ранковий час після нічного сну.
 • Перейдіть до дробового харчування – маленькі порції з інтервалом 3:00 між прийомами їжі.
 • Їжу багату вуглеводами найкраще з’їдати в першу половину дня. Таким чином, цукор не перетвориться на жирові відкладення, а буде спалюватися. У другій половині дня їжте білкову та рослинну їжу.
 • Слідкуйте за надходженням вітамінів у ваш організм. Для того щоб поповнити енергією організм, особливо важливим вітаміном С (міститься в плодах смородини, шипшини, ківі, листі салату) і вітаміни групи В (містяться в крупах).
 • Не забувайте про воду! Один кілограм маси тіла людини потребує 30-40 мл. чистої води (не газованої води, чаю та інших напоях). Таким чином, людині масою тіла 70 кілограм необхідно 2 – 2,5 літрів води.
 • Для енергії необхідно залізо! Завдяки цьому мікроелементу утворюється гемоглобін, що переносить кисень. Джерелом заліза є м’ясо, печінка, порошок какао і зелені листові овочі.