Сніданок – важливий і необхідний прийом їжі, не втомлюються нагадувати дієтологи. Але також важливо правильно вибирати продукти для сніданку – далеко не вся корисна їжа підходить для вживання натщесерце.

Не всі навіть корисні та здорові продукти можна їсти вранці. За ніч шлунок повністю спустошується, тому потрібна, в першу чергу, їжа, яка не зашкодить незахищеним слизовим оболонкам органів травлення і не викличе небажаних реакцій з боку ШКТ.

«В результаті неправильного харчування, а саме вживання шкідливих для голодного шлунка продуктів, можуть розвинутися такі захворювання, як гастрит і виразка», – наводиться у виданні думку фахівців.

Читайте також:  Названо 7 щоденних звичок, які ведуть до продовження життя

У перелік найбільш шкідливих і небажаних для вживання натщесерце продуктів у результаті увійшли:

  • Кава. Як натуральна, так і розчинна.
  • Ягоди і фрукти. Свіжовичавлені соки з плодів – в тій же категорії.
  • Холодні напої. Абсолютно все, що дістається з холодильника.
  • Десертні вироби. Здоба, тістечка, пиріжки з солодкою начинкою, – загалом, все що містить цукор і випечені з білої муки частування.
  • Кислі овочі та фрукти. Вони здатні викликати роздратування навіть з боку «бронебійного» шлунка.

У частині перерахованих продуктів містяться кислоти, які негативно впливають на порожній шлунок, активізуючи виділення соку і викликаючи печію, а також інші порушення травлення.

Читайте також:  Ароматизований туалетний папір збільшує ризик виникнення семи проблем зі здоров'ям

Солодке на голодний шлунок шкідливо, оскільки це викликає різкий викид інсуліну в кров, після якого настає такий же різкий спад. Постійно «розгойдуючи» таким сніданком підшлункову, можна спровокувати переддіабетний стан, а також страждати від нападів слабкості, апатії і зниження працездатності.

Що стосується холодних напоїв, то навіть проста негазована вода може спровокувати спазми шлунка і стравоходу. Якщо маєте звичку випивати стакан води після сну, стежте за тим, щоб вона була не нижче кімнатної температури.

Джерело: МедікФорум