ГоловнаЗдоров'я А-Я7 фактів про бактерії, які руйнують ваші страхи

7 фактів про бактерії, які руйнують ваші страхи

Незліченна кількість людей сьогодні буквально одержима стерильністю. Вони використовують антибактеріальне мило, щодня міняють рушники, купують побутову хімію, нищівну 99% мікробів. Проте чи дійсно це має сенс? Дізнайтеся все про небезпечні і безпечні бактерії, правильну гігієну та ефективне прибирання.

Користь і шкода бактерій

1. Не всі бактерії однаково шкідливі

Багато бактерій потенційно небезпечні і ведуть до серйозних захворювань: ботулізму, гонореї, дизентерії, лептоспірозу, сифілісу та ін. Однак це не означає, що всі вони категорично не потрібні організму.

Корисні бактерії беруть участь в травних процесах, підтримують імунітет, виробляють вітамін K, біотин, фолієву кислоту та інші цінні речовини. Дисбактеріоз (мікробний дисбаланс всередині або зовні тіла) ускладнює перебіг безлічі хвороб, і сам по собі супроводжується неприємними симптомами: здуттям, діареєю, метеоризмом, слабкістю.

Якщо у вас немає мила, очистити руки можна за допомогою спирту, соків кислих фруктів або крутого розчину солі.

2. Бактерії рятують від алергії

Припущення про те, що контакти з бактеріями в дитячому віці знижують ризик розвитку алергії у дорослих, вперше з’явилося в 1989 році. З тих пір «гігієнічна гіпотеза» отримала цікавий розвиток. Деякі вчені стверджують, що організм, який живе в стерильності, не може адекватно взаємодіяти з корисними бактеріями, тому що імунітет сприймає їх як ворожі.

Мікробіолог Мері Рюбуш стверджує, що діти, народжені природним шляхом, набагато рідше страждають від алергії завдяки ранньому контакту з вагінальної мікрофлорою матері. Малюки, що з’явилися на світ за допомогою кесаревого розтину, такою стабільністю похвалитися жаль, не можуть.

3. Не всі частини тіла потрібно мити однаково ретельно

Факти про мікроби

Користь чистих рук безумовна: вони рятують нас від величезної кількості інфекцій. Після відвідин громадських місць або перед їжею нанесіть мило і обробіть всі ділянки шкіри протягом 15 секунд. Цього має вистачити, щоб видалити всі шкідливі мікроби. Однак подібна старанність не підходить для інтимної гігієни.

Багато жінок не знають, що вагіна очищає сама себе і не потребує частого миття з використанням лужного мила. Це може нашкодити природній мікрофлорі, викликати свербіж і сухість піхви.

Звичайне туалетне мило не володіє бактерицидними властивостями, тому саме себе від бактерій воно не очищає. У громадських місцях кусковим милом краще не користуватися, але якщо ви гарненько ополоснете його під проточною водою, нічого критичного не станеться.

4. Прибирати потрібно не раз на тиждень, а в міру необхідності

Генеральне прибирання раз на тиждень – обов’язковий побутової ритуал. Однак доктор Саллі Блумфілд, голова Міжнародного наукового форуму з домашньої гігієні, стверджує, що гігієнічні заходи потрібно приймати без зволікань, не чекаючи певного дня або години.

Миєте дерев’яну дошку після вечері? Це допустимо, якщо ви нарізали овочі. Але після обробки м’яса і риби інструменти потрібно очистити якнайскоріше, бо за час трапези шкідливі бактерії встигнуть швидко розмножитися. Особливо – на вологому дереві.

Мікроби вдома

5. Мокрі рушники – місце скупчення бактерій

Домашній текстиль – потенційний розсадник шкідливих вірусів і бактерій. Особливу увагу слід приділити рушникам, волога тканина яких стає сприятливим середовищем для їх життєдіяльності. Саме тому кожен член сім’ї повинен мати свій комплект рушників і міняти їх не рідше, ніж раз на тиждень.

Що стосується кухонних мочалок і ганчірок, то прати їх потрібно відразу ж після використання. Фахівці з гігієни не рекомендують витирати мокрий посуд і столові прилади рушниками, оскільки так бактерії лише розподіляються по всій їх поверхні. Щоб знищити мікроби, періть кухонний текстиль з порошком при температурі 60 градусів.

6. Домашні тварини зміцнять здоров’я

Противники домашніх тварин частенько називають їх розсадниками глистів. Проте вчені стверджують, що контакт з ними (а також з бактеріями, що живуть у грунті та природних водоймах) збагачує мікрофлору і мікрофауну, роблячи нас більш стійкими до запальних захворювань. Звичайно, це не означає, що потрібно забути про купання і обніматися з кожною зустрічною собакою. Але прогулянки на природі з хвостатим другом вам точно не зашкодять.

Зливати воду в унітазі краще після того, як кришка буде опущена. Це захистить людину від бактерій, які осідають на шкірі і одязі разом з найдрібнішими бризками.

Вам буде цікаво: Чим бактерії відрізняються від вірусів

Домашні тварини і мікроби

7. Безконтрольне вживання антибіотиків загрожує людству

Деякі люди не знають, що грип та ГРВІ неможливо вилікувати антибіотиками, і приймають їх просто «для профілактики». Така поведінка підвищує стійкість патогенних мікроорганізмів, і вони не піддаються дії антибактеріальних препаратів, які раніше допомагали справити з тим чи іншим захворюванням. Примітно, що стійким до антибіотиків стає не тільки людина, яка неправильно лікується, але й інші люди, які заразилися резистивними бактеріями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА РОБОТІ

ХВОРОБИ БРУДНИХ РУК – ЦЕ СЕРЙОЗНО

МИЙ ДО ДІР (ПРО НАДМІРНУ ГІГІЄНУ)