ГоловнаХарчуванняЗдорове харчуванняГостра їжа як альтернатива солі та цукру?

Гостра їжа як альтернатива солі та цукру?

Надмірне споживання доданого цукру негативно впливає на весь організм – від проблемної шкіри та головних болів до зміни рівня інсуліну та метаболізму та більшого ризику ожиріння і інших захворювань, таких як рак і серцеві захворювання. Також слід пам’ятати про його потенційну можливість піднімати артеріальний тиск, збільшувати рівень холестерину, послабшувати пізнавальну функцію та руйнувати зуби. Що це означає? Цукор є досить небезпечною субстанцією, яку більшість з нас споживає понад міру. І навіть якщо ми розуміємо, що необхідно обмежити споживання цукру, для багатьох – це завдання занадто важке.

Перець

Photo via Pixabay

Звичайно, не кожен може повністю відмовитися від цукру, як це зробили Алек Болдуін, Єва Лонгорія, Деніел Негреану та багато інших знаменитостей. Багато хто намагався наважитися на такий крок кілька разів, але, як правило, бажання з’їсти солоденкього перемагає. На жаль, не існує чарівного засобу, який би вилікував вас від вашої тяги. Але існує дещо, що може пособити у боротьбі з нею.

Згідно з результатами недавніх досліджень, додавши гостроти вашій дієті, ви зможете споживати менше солі і, можливо, навіть цукру і в результаті поліпшити здоров’я загалом.

У ході дослідження, до якого залучили понад шістсот жителів Китаю, мозок яких був проаналізований за допомогою позитронно-емісійної комп’ютерної томографії, дослідники побачили, що частини мозку, стимульовані споживанням як солоної, так і гострої їжі, частково налягають одна на одну. Завдяки тому, що в таких місцях проходять схожі процеси, споживання гострої їжі ефективно підвищило чутливість до солі, втамовуючи тягу до солі.

Дослідники також помітили, що люди, які систематично споживають гостру їжу, з’їдають на 2,5 грами менше солі за день (це 1000 міліграмів натрію) порівняно з тими, хто зазвичай уникає спецій. Крім того, вони мають нижчий артеріальний тиск.

Гостра їжа також може стримувати тягу до цукру, хоча дані про це досі залишаються неточними. Так, у одному дослідженні, в якому взяли участь 40 студентів з Данії, додавання перцю чілі до солодких, кислих і гірких страв призвело до сильнішого бажання їсти солодощі.
Ще в одному дослідженні, проведеному в Данії, люди відчували меншу тягу до солоних та солодких продуктів, коли вони їли томатний суп з кайєнським перцем.

Капсаїцин – це активна сполука та основна діюча речовина перцю чилі, відповідальна за пекуче відчуття під час вживання. Ця сполука має здатність заглушувати солодкий смак, чим можна пояснити результати деяких з наведених досліджень.

В рамках мета-аналізу, що включив понад 70 досліджень, експерти визначили, що капсаїцин втамовує апетит, проте ефект є не дуже значним. Свідоме включення цих сполук у дієту може допомогти підкоректувати вагу, але покладатися виключно на спеції звичайно не варто.

Ще одне дослідження виявило, що додавання спецій дійсно може приборкати бажання споживати солодке. У цьому дослідженні, коли люди додавали половину чайної ложки червоного перцю на обід, їм менше хотілося їсти солодкі, жирні і солоні продукти, а за наступним прийомом їжі вони споживали приблизно на 70 калорій менше. Однак, такий ефект спостерігався лише серед тих, хто до цього вживав червоний перець не регулярно.

Як же правильно включити гострі приправи в свою дієту? Експерти рекомендують посипати червоним перцем ранкову яєшню. Також можна додати гострих спецій, готуючи овочі, супи, макаронні вироби, каррі або маринади для м’яса. Крім того, якщо ви знаєте, що на вас чекає спокусливий десерт, додайте червоного перцю до головної страви. Так ви убезпечите себе від переїдання солодкого.
Серед інших спецій, які мають ефект пригнічення апетиту, також кориця, імбир та шафран.

Незалежно від того, як ви вирішите використовувати гострі спеції, починати варто повільно. Крім того, якщо ви новачок у цій справі – експерти рекомендують починати з більш м’яких сортів перцю, таких як халапеньйо чи хабанеро.