ГоловнаНовини Здоров'яМедики розкрили секрет шкідливої ​​їжі

Медики розкрили секрет шкідливої ​​їжі

Дослідники в Бостоні розповіли про результати роботи, пов’язаної з вивченням феномена звикання до їжі, потенційно небезпечної для організму. Експерти пояснили, що переконалися в існуванні харчової залежності, яка виникає внаслідок того, що шкідлива їжа стимулює певні ділянки головного мозку.

секрет шкідливої ​​їжіНа думку вчених з дитячої лікарні Бостона штату Масачусетс, основною причиною виникнення харчової залежності є прості вуглеводи. Ці нутрієнти містяться в солодощах, борошняних та крохмалистих виробах – хоча, фахівці вважають, що джерело вуглеводів не принципове. Особливо вразливі перед ефектом вуглеводів люди із зайвою вагою.

«Ми наочно продемонстрували, що рафіновані вуглеводи незалежно від енергетичної цінності і смакових характеристик їжі викликають симптоми залежності у людей, що належать до групи ризику – ті, хто страждає ожирінням або просто повні», – висловився з даного приводу керівник дослідження, доктор медицини Девід Людвіг.

Фахівці пояснюють, що їжа з високим вмістом рафінованих вуглеводів викликає спочатку різке підвищення рівня глюкози в крові, а потім різке падіння, викликаючи невмотивоване почуття голоду. «Цей процес відбувається в організмі протягом чотирьох годин після споживання їжі з високим глікемічним індексом (білого хліба, цукру, меду, картоплі і т.д.) – проміжку, який формує харчову поведінку під час наступної трапези», – пояснили механізм звикання експерти .
 
Медики не вперше доводять, що вуглеводна їжа здатна втручатися в роботу мозку, викликаючи звикання. Результати дослідження стали черговим доказом того, що потрібно якомога менше вживати продуктів з високим вмістом простих вуглеводів, таких як білий хліб, картопля та цукор. Дослідники вважають очевидним, що обмеження вживання продуктів з високим глікемічним індексом зменшує харчову залежність, допомагає краще контролювати відчуття голоду і вагу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ШКІДЛИВИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИЗНАЛИ КОРИСНИМИ

ЧОМУ СУХОФРУКТИ ШКІДЛИВІ?

НАЗВАНИЙ САМИЙ ШКІДЛИВИЙ БЕЗАЛКОГОЛЬНИЙ НАПІЙ