ГоловнаНовини Здоров'яМОЗ склав дієту для українців

МОЗ склав дієту для українців

МОЗ склав дієту для українцівМОЗ України затвердив рекомендації по основам здорового харчування. Згідно з рекомендаціями, харчування будь-якої людини, включаючи дієтичне, базується на таких складових: адекватність енергетичним витратам, збалансованість за вмістом поживних речовин, безпека їжі, збереження задоволеності від вживання їжі. 

Щоб знизити ризик серцево-судинних захворювань, МОЗ рекомендує здоровим людям вживати не більше 6 г солі щодня. Також українські лікарі радять щодня з’їдати більше 300 г фруктів і 300 г овочів. Всім пацієнтам радять замінити рафіновані злаки на цільнозернові, а молоко і молочні продукти вживати знежиреними. Щодня рекомендується їсти 500 – 700 мл молочних і кисломолочних продуктів. Також бажано значно обмежити споживання червоного м’яса і технологічно оброблених продуктів з м’яса. Основним джерелом білка повинні стати риба, птиця, бобові, горіхи та насіння, а також знежирені молочні продукти. Слід обмежити споживання насичених жирів, уникати вживання транс-жирів.

Здорове харчування допоможе відчувати себе здоровим та енергійним і значно знизить ризик розвитку різних захворювань, відзначають медики.