ГоловнаНовини Здоров'яШок: у 2012 році від забруднення повітря померли 3,7 млн ​​осіб

Шок: у 2012 році від забруднення повітря померли 3,7 млн ​​осіб

Такі дані привели експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я , опублікувавши результати чергового тематичного дослідження . Фахівці попереджають , що якщо людство не змінить своє ставлення до навколишнього середовища , чисте повітря скоро буде на вагу золота – вже зараз воно доступне тільки для 12 % жителів земної кулі.
 
якість повітряСпівробітники ВООЗ оцінили екологічну ситуацію в 1600 містах 91 країни. Це дослідження виявилося найбільш широкомасштабним за всю історію спостережень.

На жаль , результати роботи вчених аж ніяк не порадували – вони змушені були відзначити , що з плином часу якість повітря в мегаполісах погіршується.

«Цю проблему не можна ігнорувати , так як брудний загазоване повітря становить серйозну небезпеку для здоров’я людей , так як багато разів збільшує ймовірність виникнення серйозних захворювань: астми , хвороб серця , інсульту , раку легенів та ін. » , – попередила директор департаменту ВООЗ з громадській охороні здоров’я і довкіллю Марія Нейра .

За її даними , як мінімум половина населення міст дихає небезпечним повітрям. Це пов’язано з розвитком інфраструктури та неякісною утилізацією відходів.

Найбільш небезпечна ситуація складається в пакистанському місті Пешеварі . Його населення в 3,6 млн людей вдихає повітря , середньорічна концентрація шкідливих речовин в якому досягає 540 мкг на м. , Тоді як за нормами ВООЗ цей показник не повинен бути більше 20 мкг на м. .

Друге місце в антирейтингу зайняло інше місто Пакистану – Равалпінді з 448 мкг на м. , А на третьому рядку розташувався афганський Мазарі-Шаріф з 334 мкг на м . .

У порівнянні з ними показники Москви помітно краще , але теж неідеальні – 33 мкг на м. . До речі , точно такі ж дані були отримані після дослідження проб повітря в Лос-Анджелесі та Будапешті.

Найбільш забрудненими країнами експерти назвали Пакистан , Афганістан , Індію , Іран і Бахрейн . Найкраще, за оцінками фахівців , людям дихається в Австралії , США і Канаді.

« Виправити ситуацію можна , і в ряді країн позитивна динаміка є» , – заявила Марія Нейра .

Вона запевняє , що якість повітря стане набагато краще , якщо перестати топити приміщення вугіллям , використовувати чисті види палива для виробництва електроенергії та оснастити транспортні засоби сучасними двигунами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДЕ В КИЄВІ НАЙБРУДНІШЕ ПОВІТРЯ?

У 2050 РОЦІ КОЖЕН П’ЯТИЙ БУДЕ СТАРИМ