ГоловнаНовини Здоров'яУкраїну чекає дефіцит і подорожчання ліків?

Україну чекає дефіцит і подорожчання ліків?

Україну чекає дефіцит і подорожчання ліків
1 березня 2013 вступає в силу закон про ліцензування імпортних ліків. Згідно з його вимогами, для ввезення на територію України всі іноземні препарати повинні отримати додаткові українські ліцензії та сертифікат якості. Закон викликав гостру дискусію в суспільстві.

100% ліків для лікування діабету у дітей та вагітних, 97% ліків для лікування дитячої онкології та онкогематології, 80% ліків для лікування онкології та онкогематології у дорослих, 97% препаратів для лікування ВІЛ / СНІДу, туберкульозу, гепатиту – це препарати іноземного виробництва, відзначають супротивники нового закону. Пацієнти побоюються, що нововведення прирікає їх на смерть, оскільки життєво важливі препарати зникнуть з аптек та лікарень, а що залишилися значно подорожчають. Захисники прав пацієнтів зажадали скасування закону і підготовки нового документа, в якому будуть враховані інтереси держави і потреби пацієнтів. 

Однак за даними Держслужби України з лікарських препаратів, основні імпортери ліків готові до нових правил ліцензування. Провідні імпортери ліків поінформували, що на складах України є запас ліків на 3-4 місяці, тому пацієнти повинні бути повністю забезпечені. Глава Гослекслужби О.Соловйов переконаний, що новий закон не викличе дефіциту або подорожчання ліків. Якщо це трапиться, чиновник пообіцяв піти у відставку.