ГоловнаНовини Здоров'яВчені продовжили життя донорської печінки

Вчені продовжили життя донорської печінки

Вчені продовжили життя донорської печінкиСтворено пристрій, який дозволяє удвічі довше зберігати донорську печінку, призначену для трансплантації.

Існуючі методи дозволяють зберігати донорський орган не більше 12 годин. Вилучені для трансплантації органи охолоджують і перевозять у спеціальних контейнерах. Ця технологія не гарантує збереження органа.

Вчені і хірурги-трансплантологи з Оксфордського університету розробили пристрій, який дозволяє зберігати донорську печінку при температурі людського тіла як мінімум добу. Донорський орган поміщається в спеціальний контейнер, до головних судинах підключаються трубки для прокачування крові. Під час зберігання печінка отримує кисень і необхідні поживні речовини.

Перебуваючи в контейнері, орган може самостійно відновлюватися після отриманих ушкоджень, а його життєздатність видно ще до операції. У ході дослідження хірурги пересадили двом пацієнтам зберігалися в новому пристрої органи. Операції пройшли успішно. Випробування пристрою продовжуватися в трьох країнах Європи.