ГоловнаНовини Здоров'яВідомий цукрозамінник виявився ліками від небезпечної хвороби

Відомий цукрозамінник виявився ліками від небезпечної хвороби

Дослідники з Університету Нью-Хейвена у США зробили дивовижний висновок про властивості популярного замінника цукру стевії. Вчені висунули версію про те, що стевія здатна грати роль ліків, які рятують від важкої хвороби.

Цукрозамінник

Клінічні експерименти американських медиків показали, що стевії під силу вилікувати хворобу Лайма, відому також як кліщовий бореліоз – небезпечне інфекційне захворювання, що передається кліщами, що вражає органи нервової системи, серце і суглоби.

«Стевія бореться з викликають захворювання бактеріями боррелиями (Borrelia burgdorferi)», – встановили клініцисти.

Отримані під час досліджень дані дозволяють зробити висновок, що стосовно хвороби Лайма стевія працює краще, ніж звичайні антибіотики – вона ефективніше пригнічує активність патогенів. Фахівці відзначили, що стевія діє відразу по декількох фронтах: вона будить сплячі бактерії і дозволяє знищити відразу велику частину хвороботворних мікроорганізмів.

«Бактерії боррелії покриті біоплівками, що дає їм можливість зачаїтися і одночасно захиститися від антибіотиків. Стевія руйнує цю плівку і не дозволяє сформуватися новій. Жоден антибіотик не може похвалитися такими властивостями», – сказала у зв’язку з цим співавтор дослідження доктор Єва Сапі.

Зазначимо, що в Японії стевія добре відома як протимікробний засіб, що застосовується народною медициною.

Будучи багаторічною трав’янистим рослиною, стевія містить у своїх листах у 15 разів більше цукру, ніж у сахарозі. Саме це зробило його самим популярним в наші дні замінником цукру.

Джерело: MedikForum