Як полюбити корисну їжу

Міф, що тільки несмачна їжа корисна, можна і потрібно розвіяти.

Як полюбити корисну їжуКажуть, що психологія людини – це зовсім трохи особистого досвіду і величезна кількість позитивних і негативних упереджень. Професійні рекламісти давно навчилися правильно використовувати наші упередження, або «впаруючи» нам той чи інший товар, або майстерно створюючи дискомфорт від конкуруючого товару.

На цю тему є дуже відомий психологічний експеримент з лимонним желе, який ви можете провести самі в домашніх умовах. Приготуйте желе і за допомогою харчових барвників надайте йому будь-який колір, крім золотисто-жовтого, і після цього дайте спробувати своїм друзям. Швидше за все, більшість з них не відчує смак лимона в цьому желе.

Їжа як і секс – в радість

Наші очі, ніс і вуха починають подавати сигнали мозку ще задовго до початку прийому їжі. Варто нам відчути запах солодкого тістечка або побачити рекламу солодкого лимонаду, клітини нашого мозку починають виробляти «гормон щастя» серотонін. На цьому ж самому ефекті щастя, до речі, заснована дія одного з найпопулярніших при лікуванні депресії медикаментів – Прозака.

Порада: «Якщо дуже хочеться солодкого – вибирайте корисні солодощі: сухофрукти, гіркий шоколад, мед та ін натуральні ласощі. Ні в якому разі не захоплюйтеся цукрозамінниками – вони не безпечні, до того ж підвищують апетит ». Наталія Самойленко, дієтолог, Київ.

Солона, гостра їжа сприяє виробленню іншого гормону гарного настрою – окситоцину. Той же самий гормон потрапляє в кров під час пристрасних обіймів і поцілунків.

Таким чином, солодка кола і солона картопля-фрі з гострим кетчупом дають нам якщо й не відчуття оргазму, то як мінімум комфорту. Більше того – поїдання «джанк фуду» стає ще більш схожим на заборонені статеві зв’язки завдяки його громадському осуду. Багато хто з нас соромляться робити «це» у громадських місцях, вважаючи за краще поїдати картоплю і гамбургери, ховаючись за непроникними скельцями автомобіля.

Обдури свої інстинктиЯк полюбити корисну їжу

Так як же нам навчитися правильно і здорово харчуватися, якщо нашим мозком управляють як вроджені, так і придбані упередження проти корисної їжі? Психологи і дієтологи в один голос стверджують, що будь-які інстинкти і упередження можна обдурити.

Крок номер один. Потрібно усвідомити, що їжа, яка вам не подобається, при цьому є дуже корисною для вашого організму. «Так, мені ніколи не подобалася ця брюссельська капуста, але я повністю довіряю своєму дієтологу, який вважає, що завдяки щотижневому включенню її в своє меню я зможу знизити рівень цукру або холестерину в крові».

Крок номер два. Проявляйте наполегливість і терпіння до тих пір, поки корисна для вас страва не буде приготовлено саме тим способом, який вам, нарешті, сподобається. Спеції, добавки, час і спосіб приготування, – в хід йдуть будь-які кулінарні хитрощі, які допоможуть вам подолати смакове упередження.

Крок номер три. Дуже важлива обстановка і сервіровка. У хорошій компанії, під хорошу музику і настрій ми дуже часто значно розширюємо свої кулінарні пристрасті. При цьому позитивні спогади про приємне проведення часу надалі відіграють роль позитивних стимуляторів.

Один мій приятель кілька років не міг звикнути до брокколі, при цьому його лікуючий лікар наполягав на тому, що саме брокколі у вареному вигляді і в салаті – це вкрай корисний продукт для боротьби з його діабетом. Допомога прийшла від коханої жінки, яка стала готувати незрівнянні романтичні вечері з брокколі. Тепер брокколі в раціоні мого приятеля займає мало не головне місце.

Можливо, нам дійсно варто повчитися у східної культури, яка приділяє велику увагу не тільки смаковим якостям їжі, але і всім емоційним відчуттям задоволення від прийому їжі. І тоді ми дійсно будемо їсти, щоб жити. А не навпаки.