ГоловнаНовини Здоров'яЗначення фолієвої кислоти для організму

Значення фолієвої кислоти для організму

Фолієва кислота або вітамін B9 (також звана фолатом або фолацином) необхідні для виробництва енергії і сильної імунної системи. Вкрай важливе гарне здоров’я кожної клітини в організмі, включаючи клітини шкіри, клітини, які вибудовують тонку кишку, і червоні та білі клітини крові. Фолієва кислота допомагає формувати ДНК і РНК в наших генах, які необхідні для регулювання утворення клітин, еритроцитів, клітин і клітин, які вибудовують ваш тонкий кишечник.

Вітаміни

Лікарі розповіли, що яловичина і куряча печінка, а також листові зелені овочі, такі як броколі, шпинат, мають багато фолієвої кислоти. І шпинат є одним з кращих натуральних джерел вітаміну B6 – половина фунта свіжого шпинату містить 463 мікрограма фолієвої кислоти, загальна рекомендований дієтична норма (RDA) для більшості людей!

Інші природні джерела вітаміну B9 включають фрукти, особливо банани, апельсини; пивні дріжджі, зародки пшениці, рис, ячмінь, всілякі боби і горох, молоко, гриби, коренеплоди, лосось, тунець і спаржу.

Як свідчення переваг, що надаються B9, FDA також тепер потребує збагачення фолієвою кислотою всього хліба, муки, кукурудзяного борошна, рису, локшини, макаронних виробів та інших продуктів із зерна.

Що стосується того, чи варто вам приймати добавки вітаміну B9, слід зазначити, що фолієва кислота є водорозчинною (ви поглинаєте тільки приблизно половину споживаної фолієвої кислоти) і легко руйнується шляхом мікрохвильової обробки, варення, переварювання або повторного нагріву. Це ускладнює отримання RDA з вашої дієти поодинці.

Крім того, є деякі свідоцтва того, що фолієва кислота дійсно краще всмоктується в систему в її додатковій формі, особливо в поєднанні з вітаміном В12 і вітамін С. Вітамін С запобігає швидкому руйнуванню фолієвої кислоти в організмі.

Для всіх 11 років і старше рекомендоване щоденна норма становить 400 мікрограмів. Жінки потребують додаткових 400 мікрограма фолієвої кислоти щодня під час вагітності і ще 100 мікрограмів при грудному вигодовуванні.

Оскільки фолієва кислота необхідна для правильного функціонування ДНК і РНК-генетики, вона має вирішальне значення для нормального розвитку плоду. Всі жінки дітородного віку повинні отримувати 400 мікрограмів кожен день, незалежно від того, чи є вони вагітними чи ні. Критичні події в розвитку плоду, такі як регуляція розвитку нервових клітин у ембріона, відбуваються протягом перших 6 тижнів вагітності. Доведено, що 400 мікрограмів фолієвої кислоти знижують ймовірність дефекту нервової трубки (NTD) на 50 і 75 відсотків! Найбільш поширеними формами НТД є розщеплення хребта (діти народжуються з відкритими спинномозковими нервами).

Джерело: МедікФорум