Всім, хто не хоче зіткнутися з проблемою зайвої ваги, необхідно строго контролювати вживання даних продуктів, що володіють властивістю сповільнювати обмін речовин. Про це говорить відома в США фітнес-тренер Джилліан Майклс.

Цукор. Продукти, що містять цукор, є головним ворогом обміну речовин, зазначає експертка. Коли стоїть завдання схуднути, їх зміст в раціоні потрібно звести до мінімуму, – в ідеалі від таких продуктів краще відмовитися зовсім.

“Цукор змушує підвищуватися рівні кортизолу та інсуліну в організмі – це може збити налагоджену роботу обміну речовин. Крім того, в солодких продуктах міститься вкрай мало необхідної для схуднення клітковини. Фізіологія засвоєння клітковини така, що її перетравлення змушує тіло посилено працювати, активізуючи метаболізм”, – говорить тренер.

Читайте також:  Які генетичні захворювання здатні викликати рак

Рафіноване зерно. За словами Майклс, такі продукти як білий рис, пшеничний хліб, макарони дуже швидко розщеплюються організмом, і виробляють практично такий же негативний ефект, як цукор.

“Продукти цього типу провокують коливання рівня інсуліну, що провокують сильний апетит, і постачають організм глютеном, крохмалем, фітиновою кислотою. Дані речовини уповільнюють його обмін речовин. У їжу набагато корисніше вживати цільні зерна з грубою оболонкою”, – підкреслює фахівець.

Соєві продукти. Містять так звані фітати – речовини, що перешкоджають засвоєнню кальцію, заліза, цинку, магнію, білка, а також здатні порушувати синтез гормонів щитовидної залози.

“Результати деяких досліджень показують, що більше споживання сої може мати негативний вплив на щитовидну залозу, яка відповідає за регулювання обміну речовин. Якщо не хочете виключати її з раціону, використовуйте тільки органічну, і уникайте БАДів, також здатних шкодити залозі і сповільнювати обмінні процеси”, – поділилася рекомендацією фітнес-гуру.

Читайте також:  Багато традиційних страв для сніданку не підходять сердечникам