У профілактиці вікової деменції (і особливо найпоширенішого її різновиду — хвороби Альцгеймера) дуже важливе правильне харчування. Розповідаємо, які продукти допомагають захистити наш мозок від небезпечних змін і зберегти ясний розум і хорошу пам’ять до глибокої старості.

Вікові когнітивні порушення, на жаль, занадто поширені, щоб ми могли про них не турбуватися. Якщо ви жінка, живете у великому місті, якщо хтось із ваших близьких в старості стикався з деменцією, якщо ви страждали депресією — ваші ризики зростають. На щастя, прямо зараз ми можемо почати робити дещо, щоб їх знизити: висипатися, займатися спортом не менше 150 хвилин на тиждень, тренувати мозок за допомогою кросвордів, вивчення іноземної мови або спеціальних комп’ютерних ігор. А також – правильно харчуватися. Розповідаємо, які саме продукти варто їсти щодня, щоб знизити ризик деменції.

Жирна риба

Риба, особливо та, яка живе в холодних північних водоймах, багата корисним жиром, в якому міститься багато кислот омега-3 — дуже корисних сполук, які здатні зменшувати запальні процеси практично у всіх внутрішніх органах людини. Регулярне вживання жирної риби (не менше однієї порції в тиждень) здатне знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 60%.

Горіхи і насіння

Ще одне джерело кислот омега-3 – горіхи і насіння. Крім того, вони багаті селеном і вітаміном Е, які також підтримують здоров’я мозку, і антиоксиданти, які серйозно знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Чай

Найдоступніший джерело антиоксидантів-чашечка чаю. Причому не важливо, який чай ви віддаєте перевагу: зелений, чорний або улун — всі вони багаті катехінами, які допомагають справлятися з ушкодженнями судин і бореться зі шкідливим впливом вільних радикалів. А зелений чай багатий епігаллокатехін-3-галатом (EGCG), який зменшує бета-амілоїдні бляшки і тау-клубки, які пошкоджують мозок і підвищують ризик розвитку Альцгеймера.

… і кава

Ранкова чашечка кави – ваша таємна зброя в боротьбі з хворобою Альцгеймера. У кавових зернах міститься хімічна речовина, що називається ейкозаноїл-5-гідрокситриптамід (EHT), яке, як показали дослідження на щурах, захищає від хвороби Альцгеймера. До речі, одна чашка кави “підганяє” вашу пам’ять і протягом години після того, як ви її вип’єте, вам буде простіше запам’ятовувати і обробляти нову інформацію.

Темний шоколад

Кілька шматочків темного шоколаду з високим вмістом какао (і бажано без цукру) – щоденна норма. У какао-бобах багато антиоксидантів, званих флавоноїдами, які буквально омолоджують мозок, так як підсилюють кровообіг в області гіпокампу — ділянці мозку, відповідального за пам’ять і обробку інформації.

Зелені овочі

Листовий салат, рукола, шпинат, базилік і петрушка, інша листова зелень — ці смачні овочі здатні «омолодити» мозок на 11 років! Звучить фантастично, чи не так? Тим часом, це правда: листова зелень містить лютеїн, особливий пігмент, яким допомагає збільшувати кількість сірої речовини в тій частині мозку, яка відповідає за пам’ять і здатність до обробки інформації. А так як ми накопичуємо лютеїн протягом усього життя, то ніколи не пізно (і не рано!) почавши.

Ягода

Кілька порцій ягід на тиждень-свіжих або заморожених — дають нам достатньо антиоксидантів, щоб протистояти окислювальним процесам, які знижують захисної функції мозку. Чашка чорниці або полуниці щоранку – і ваш мозок стане молодше як мінімум на 2 роки.