Якщо ви хочете підтримувати себе у формі, але не любите тренажерні зали, то спробуйте походиити на плавання. Цей вид діяльності має безліч переваг для здоров’я.

Отже, чому ви повинні плавати замість походів у спортзал?

Кардіотренування. Якщо ви станете плавати лише кілька разів на тиждень, то зможете покращити стан серцево-судинної системи та знизите ризик розвитку хвороб серця, а також смерті від будь-якої причини. Причому поліпшення видно навіть у тих, хто вже страждає на серцеві захворювання, скутість артерій, пише Medical Xpress.

Розвиток певних типів сили. Наукові дослідження демонструють, що люди, які регулярно плавають, мають сильніші дихальні м’язи. Тому плавати рекомендують тим, хто має хронічні респіраторні хвороби. Крім того, водні вправи на кшталт аквааеробіки добре підходять для реабілітації, роблять м’язи стегна сильнішими, покращують силу хвату у людей з остеоартритом.

Найменше навантаження на суглоби. Тому плавання особливо корисне для тих, хто одужує після хвороби чи травми, для літніх людей, для вагітних, для людей з надмірною вагою.

Поліпшення психічного здоров’я. Існують переконливі докази того, що загалом фізична активність може запобігти розвитку депресії, знизити ризик появи тривоги, поганого настрою. Крім того, завдяки плаванню можна знизити рівень стресу, покращити самопочуття, підвищити задоволеність життям.