Дослідження показало, що діти, яким у ранньому віці батьки читають книги, вчаться в школі більш успішно, а також домагаються більш значних успіхів у подальшому житті, ніж діти, яким не читають книг.

Зв’язок між читанням в ранньому віці і подальшими успіхами дітей встановили фахівці Бамбергського університету, результати їх дослідження опубліковані в журналі School Effectiveness and School Improvement.

Вчені майже десять років вели спостереження за життям 200 дітей. Їх спостереження показало, що позитивна кореляція між читанням книг в ранньому віці і успішним навчанням проявляється приблизно однаково незалежно достатку і соціального становища сім’ї, а також статі дітей. Дослідники констатували, що в результаті такого читання здобуваються мовні навички, які покращують також і математичні здібності у дітей.

Зокрема, спостережувані діти проходили тестування, що виявляло їх мовні здібності, а також вміння справлятися з логічними завданнями, у віці від трьох до п’яти років. Надалі діти проходили інтелектуальні тести у віці 12-13 років.

Продовження на наступній сторінці: 1 2