Рис містить багато мінералів і вітамінів, але також може накопичувати в собі миш’як – небезпечний для здоров’я важкий метал. Німецька дієтологиня Даніела Крел розповіла, як позбавити рис від миш’яку під час приготування майже наполовину, на 45 відсотків.

Миш’як природним чином міститься в деяких грунтах, де вирощується рис. Токсичний метал накопичується в цій культурі. За словами Даніели Крел, дієтолога з баварського споживчого центру, при приготуванні рису потрібно слідувати двом правилам, які дозволяють мінімізувати концентрацію миш’яку.

Перше: ретельно промивати рис водою. Миш’як розчинний у воді, констатує дієтолог. Даніела Крел рекомендує не шкодувати води на промивання рису.

“Ви повинні ретельно промити рис під водою, перш ніж почати готувати його. Завдяки цьому ви зможете зменшити вміст миш’яку”, – пояснила німецька дієтологиня.

Друге: відварювати рис, використовуючи воду в пропорції один до шести.

“Додайте в каструлю після рису в шість разів більшу кількість води. Доведіть рис до кипіння і варіть на повільному вогні. Після його приготування злийте воду”, – дала пораду Даніела Крел.

Дієтолог заявила, що цей метод дозволяє мінімізувати вміст миш’яку в рисі на 45 відсотків. Рекомендації фахівця опублікував портал Focus.de.