Фахівці склали список десяти країн з найвищим споживанням алкоголю на душу населення. Україна не увійшла в топ-45 рейтингу за версією ОЕСР. Такі результати дослідження за 2017 рік опубліковані в доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Першу позицію в антирейтингу зайняла Литва. Так, жителі цієї прибалтійської держави в середньому випивають 12,3 літра алкоголю щорічно. Про це йдеться в листопадовій доповіді організації економічного розвитку і співробітництва «Здоров’я коротко».

На другому місці опинилася Австрія, громадяни якої п’ють близько 11,8 літрів алкогольних напоїв на рік. Трійку лідерів замикає Франція з показником 11,7 літрів. Далі йдуть Чехія (11,6) і Люксембург (11,3). Шосте місце поділили між собою Латвія та Ірландія. Жителі цих країн випивають приблизно 11,2 літрів алкоголю на рік.

Росія ж, на подив багатьох, виявилася лише на сьомому місці. Цю позицію вона поділила з Угорщиною – 11,1 літрів щорічно.

Восьму сходинку посіла Німеччина (10,8), дев’яте – Португалія (10,7), а десятку найбільш питущих країн світу замикає Польща (10,6).

Джерело: LHealth.info