Фахівці склали список десяти країн з найвищим споживанням алкоголю на душу населення. Україна не увійшла в топ-45 рейтингу за версією ОЕСР. Такі результати дослідження за 2017 рік опубліковані в доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Першу позицію в антирейтингу зайняла Литва. Так, жителі цієї прибалтійської держави в середньому випивають 12,3 літра алкоголю щорічно. Про це йдеться в листопадовій доповіді організації економічного розвитку і співробітництва «Здоров’я коротко».

На другому місці опинилася Австрія, громадяни якої п’ють близько 11,8 літрів алкогольних напоїв на рік. Трійку лідерів замикає Франція з показником 11,7 літрів. Далі йдуть Чехія (11,6) і Люксембург (11,3). Шосте місце поділили між собою Латвія та Ірландія. Жителі цих країн випивають приблизно 11,2 літрів алкоголю на рік.

Читайте також:  4 хвороби, які пізно діагностуються лікарями

Росія ж, на подив багатьох, виявилася лише на сьомому місці. Цю позицію вона поділила з Угорщиною – 11,1 літрів щорічно.

Восьму сходинку посіла Німеччина (10,8), дев’яте – Португалія (10,7), а десятку найбільш питущих країн світу замикає Польща (10,6).

Джерело: LHealth.info