Експерти з Німеччини розповіли, чи небезпечно насправді купатися з контактними лінзами. За словами фахівців, важливо дотримуватися рекомендацій, в іншому випадку можуть виникнути серйозні інфекції очей, аж до втрати зору.

Будь то жорсткі або м’які контактні лінзи: в обох випадках слід уникати прямого контакту з водою, вважають німецькі експерти. Причиною тому служить те, що рідина містить різні мікроби, які фіксуються у виробі, а це може частково викликати серйозні інфекції очей.

Мало того, має місце не тільки залучення мікробів, але і речовин, серед яких хлор. Проте, людині, яка хоче себе почувати комфортно під час купання, найкраще використовувати денні лінзи і утилізувати їх відразу після перебування в басейні або на морі. В інших випадках необхідна ретельна очистка та дезінфекція.

Читайте також:  Непомітний знак на руках, який означає, що в організмі багато солі

Найнебезпечніший мікроб, який зустрічається і в басейнах – це Acanthamoeba, ураження здатне привести до втрати зору. Це стосується будь-якої людини, але носії контактних лінз особливо схильні до ризику, так як патогени потрапляють під лінзи і не можуть бути достатньо швидко змиті. Мікроби можуть потрапити в контейнер для зберігання і продовжувати розмножуватися там, що слід враховувати.

Фахівці радять робити все можливе, щоб уникнути контакту зазначених пристосувань з водою навіть при прийнятті душа і вмиванні обличчя. Кращий варіант для плавання – це водонепроникні плавальні окуляри.