Овочі, які ми їмо щодня, можуть виявитися не такими нешкідливими. Неправильне зберігання, високий вміст нітратів і отруйних речовин перетворюють їх в небезпечну отруту для людини. Дієтологиня Олена Соломатіна розповіла, яких продуктів варто побоюватися.

“Перезрілий баклажан, картопля, який долежав до весни, недостиглі зелені томати їсти не рекомендується. Це овочі сімейства пасльонових, вони містять соланін-нейротоксин, що викликає порушення з боку нервової системи, сечовивідної системи”, – пояснила вона радіо Sputnik.

За словами лікарки, в квасолі міститься речовина, яка викликає отруєння, воно називається фітогемагглютинін. Крім того, всередині цих бобових часто заводяться грибки.

Людям з нестачею гормону щитовидної залози не рекомендується їсти будь-яку капусту, так як вона блокує засвоєння йоду. Тим, хто страждає від захворювань підшлункової залози і шлунково-кишкового тракту варто уникати гострих овочів, таких як редька і редис.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D взимку виникає у багатьох людей: як його впізнати

Шпинат, петрушка, капуста, особливо качан, морква, огірки багаті не тільки на корисні речовини, але і на нітрати. Сама по собі ця речовина безпечна, але коли вона накопичується в організмі, це викликає побічні ефекти. “Особливо це небезпечно вагітним, плід може відчувати гіпоксію”, – додала Соломатіна.