Каркаде з додаванням імбиру, гвоздики, лимона є напоєм, який ефективно допомагає від підвищеного тиску і холестерину в домашніх умовах. Про це розповів лікар-дієтолог Андрій Бєловєшкін.

Лікар назвав каркаде одним з кращих напоїв, що володіють оздоровлюючими властивостями. Цей чай з приквітків розели (суданська троянда) можна вживати по-різному – наприклад, зі спеціями.

“Особливо корисно додавати в напій імбир, гвоздику, лимон. Такий чай хороший для імунітету, крім того, позитивно впливає на ліпідний профіль, знижуючи загальний холестерин, мінімізує окислювальне пошкодження ЛПНЩ”, – зазначив фахівець.

За його словами, вживання напою може бути корисним і при жировій хворобі печінки. Також його пиття ефективно знижує тиск: показники систолічного допомагає зменшити на 7,5 мм рт. ст., діастолічного – на 3,5 мм рт ст. Ця властивість забезпечується пігментами антоціанами.

Якщо ваш сон неспокійний, засинаєте насилу, відчуваєте нервову напругу, замініть напої з кофеїном на каркаде – це може допомогти, додав дієтолог.