Брак будь-якого вітаміну або мінералу в організмі завжди проявляється у вигляді проблем зі здоров’ям. Найбільше люди страждають від дефіциту заліза, оскільки не отримують його достатньої кількості разом з харчуванням. На його недолік в організмі вказують серйозні симптоми.

Перша ознака дефіциту заліза – втома. Вона з’являється, якщо його недостатньо для вироблення гемоглобіну – білка, що відповідає за перенесення кисню по тілу. В результаті організму не вистачає енергії, повідомляє Eat This Not That!.

При дефіциті заліза нігті стають ламкими, а шкіра – блідою. Крім того, запалення язика (глосит) може бути симптомом його нестачі через зниження рівня білка міоглобіну, необхідного для здоров’я м’язів.

Читайте також:  Названо шкідливі та наявні в щоденному меню продукти

Серйозною ознакою дефіциту заліза у дітей і дорослих є низькі когнітивні здібності. Школярі, яким не вистачає цього мінералу, гірше встигають. У дорослих, які відчувають нестачу заліза, спостерігаються проблеми з пам’яттю і працездатністю.

Уникнути дефіциту заліза допоможе вживання в їжу продуктів з його вмістом. Рекомендована добова доза заліза для чоловіків становить 8 мг, для жінок – 18 мг. Його рослинні джерела – горіхи, овочі, фрукти, бобові та злакові. Багата залізом і тваринна їжа – яловичина, риба, куряче м’ясо.