Печінка людини розрахована на величезний термін експлуатації, як показало дослідження. Його проводили вчені з Університету Техасу.

Чому люди старіють та вмирають? Тому що наші органи з часом зношуються, працюють дедалі гірше та поступово відмовляють. Але деякі з цих органів розраховані на дуже тривалу експлуатацію, що й з’ясували вчені з Університету Техасу. Причому вони зробили це досить простим та ефективним способом.

Щороку у світі проводяться тисячі трансплантацій печінки. У деяких випадках зовсім юні пацієнти одержують печінку від людей дорослих, а часом і літніх людей. Серед 250 000 подібних трансплантацій у США з 1990 по 2022 роки було 25, у яких діти отримували частину печінки від літніх донорів. Дослідники вирішили порахувати, скільки ж загалом тривала експлуатація цього органу. Виявилося, що у деяких випадках печінка працювала сукупно понад сто років.

Це дослідження показує, що межі життя нашого організму сильно занижені, якщо врахувати середню тривалість життя, а й те, що частину органів можна сміливо забирати у літніх донорів. Особливо печінка, яка має сильну здатність до регенерації. Навіть невеликий фрагмент печінки, взятий у донора, після пересадки у тіло людини з часом розростається до нормального розміру цього органу.