Щоб знизити ризик інсульту, вчені рекомендують зменшувати кількість солі в раціоні.

За даними Гарвардської медичної школи, дуже істотним фактором інсульту є високий кров’яний тиск. Тому для профілактики інсульту слід дотримуватися заходів, що поліпшують механізми природного контролю артеріального тиску або навіть знижують його.

«Щоб досягти цього, вам, можливо, доведеться зменшити кількість солі в своєму раціоні – в ідеалі до не більше 1500 міліграмів щодня, близько половини чайної ложки», – кажуть фахівці.

Також гарвардськими медиками були названі інші природні способи знизити ризик інсульту, що дають кращі результати на цьому шляху.

  • Збільшити кількість поліненасичених і мононенасичених жирів в раціоні, уникаючи при цьому продуктів, які містять багато насичених жирів.
  • З’їдати чотири-п’ять порцій овочів і фруктів щодня, одну порцію риби два-три рази на тиждень і кілька щоденних порцій цільнозернових, а також низькожирних молочних продуктів.
  • Більше рухатися, виконувати фізичні вправи не менше 30 хвилин кожен день.
  • Кинути палити, якщо шкідлива звичка є.
  • Знайти способи підтримувати соціальне спілкування-зниження контактів з друзями, родиною або іншими людьми поза домом також пов’язане з підвищеним ризиком інсульту.
Читайте також:  Жирова хвороба печінки: ознаки пошкодження печінки через надмірне вживання алкоголю