Печінка є одним з ключових органів, який відповідає за детоксикацію крові, метаболізм і вироблення речовин, що забезпечують життєво важливі процеси в організмі. Якщо вона працює неправильно, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям.

Щоб зрозуміти стан органу, лікарі радять звернути увагу на кілька ознак. Однак найбільш частим симптомом захворювань печінки вважається затримка рідини в організмі. За даними клініки Клівленда, з цією ознакою стикаються близько 50% людей з цирозом – найбільш важкою формою захворювання печінки, під час якого рубцева тканина замінює здорову.

Затримка рідини, в свою чергу, може проявлятися у вигляді набряку ніг або здуття живота. Це викликано тим, що печінка більше не може виробляти альбумін – білок, який запобігає витоку рідини з кровоносних судин в тканини.

Читайте також:  Малосольні або квашені огірки можуть бути кориснішими за свіжі

Інші симптоми захворювання печінки включають:

  • жовтяницю, причиною якої є скупчення білірубіну, виробленого еритроцитами, в очах і шкірі. При збоях в роботі печінка більше не може обробляти його належним чином;
  • кровотеча, викликане тим, що рубцева тканина в печінці не дозволяє їй переробляти потрібний обсяг крові. В результаті вона потрапляє в такі органи, як стравохід і травний тракт, і виводиться з блювотою;
  • свербіж шкіри, викликаний скупченням під шкірою великої кількості солей жовчних кислот.

Щоб зберегти здоров’я печінки, рекомендується регулярно виконувати фізичні вправи, дотримуватися здорового харчування, скоротити вживання алкоголю, а також зробити щеплення від гепатиту А і B. Крім того, важливо обережно приймати ліки і строго під наглядом фахівця.

Читайте також:  Про що розповість наліт на язиці?