Відомий лікар і телеведучий Олександр М’ясников перерахував незвичайні симптоми, характерні для розвитку онкологічного захворювання на ранній стадії.

Він заявив, що прояв онкології у вигляді симптомів вже є проблемою і говорить про запізнення з лікуванням.

Так, ознаками розвитку раку можуть бути різні припухлості, вузли і деформації на будь-якій ділянці шкіри. Також про розвиток онкології можуть свідчити порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, кров у сечі і калі, незвичний кашель з осиплістю і зміною голосу.

Збільшення числа родимок і їх розміру, незагойні ранки також повинні насторожити.

Про онкологію можуть свідчити незрозумілий свербіж, сухість шкіри за типом чорного акантозу (пахви, область під грудьми) і іхтіоз (“риб’яча луска”). Все це має стати приводом для звернення до лікаря.

За слова М’ясникова, рак слід шукати до того, як з’являються подібні симптоми – тоді втручання лікарів дасть хороший ефект.

– Ви боїтеся раку, але ви його не шукаєте, — сказав медик в програмі «Про найголовніше».

В особливій групі ризику знаходяться курці і люди з ожирінням, підкреслив він. Куріння, зайва вага і інфекції з великим відривом випереджають інші явища, що сприяють появі раку (гіподинамію, неправильне харчування, шкідливість праці, алкоголь, ультрафіолет та інше).

Щоб знизити ймовірність раку, доктор радить відмовитися від куріння і жирної їжі, нормалізувати вагу, робити щеплення від інфекцій, а також більше рухатися і мінімізувати споживання алкоголю.