Хоча здорове харчування є частиною захисної оболонки мозку від слабоумства, докази “не такі сильні”, як для трьох інших втручань.

Національний інститут старіння (NIH) припустив, що фізична активність, артеріальний тиск і когнітивні тренування мають більший вплив на те, розвинеться у людини деменція чи ні.

Хоча докази ні в якому разі не є остаточними, огляд, складений експертами Національної академії наук ,інженерії та медицини (NASEM), вселяє надію. Докази того, що ліки та дієта сповільнюють або запобігають деменції, були «не такими переконливими», як вправи, контроль артеріального тиску та когнітивні тренування.

Вправи

Спостережні дослідження на тваринах і людях показали зв’язок між вправами і меншою кількістю бляшок і клубків в мозку. Вправи також допомагають поліпшити результати деяких когнітивних тестів.

Читайте також:  Що стимулює метаболізм: ці продукти є справжніми прискорювачами

Тиск

Відомо, що контроль артеріального тиску знижує ризик серцевих захворювань та інсульту. Комітет Національних академій наук, інженерії та медицини дійшов висновку, що “лікування високого кров’яного тиску “може запобігти або відстрочити розвиток деменції Альцгеймера”. Така зв’язок була особливо сильною для тих, хто ефективно контролював тиск в середньому віці.

Когнітивна тренування

“Когнітивна тренування включає в себе структуровані дії, призначені для поліпшення пам’яті, міркувань і швидкості обробки”, – пояснив Національний інститут старіння.

Довгострокові спостережні дослідження показують, що читання або ігри можуть знизити ризик когнітивних порушень, пов’язаних з хворобою Альцгеймера.