Печінка виконує в організмі безліч важливих функцій. Вона бере участь в процесі детоксикації, обміні білків, жирів і вуглеводів, сприяє підтримці постійного складу крові.

Причинами хвороб цього життєво важливого органу є не тільки генетична схильність або випадковість. Неправильне харчування також може привести до проблем. Щоб зберегти печінку здоровою і уникнути серйозних захворювань, фахівці рекомендують переглянути свої харчові звички, пише Eat This, Not That!

Солодощі

Якщо десерти – це частина вашого щоденного раціону, з часом стан цього органу може погіршитися. “Одним з найсерйозніших факторів ризику неалкогольної жирової хвороби печінки є часте вживання простих вуглеводів”, – наводить видання слова дієтолога, доктора медичних наук Андреа Грейндж. Остерігайтеся солодких напоїв і продуктів з високим вмістом цукру, радить фахівець.

Газовані напої

Газована вода шкідлива не тільки для талії, але і для внутрішніх органів. У ній часто міститься великий відсоток підсолоджувача з фруктозою. На відміну від глюкози ця речовина спочатку переробляється печінкою. При надлишку фруктози, вона відкладається у вигляді жиру в клітинах. З часом це може привести до запалення і захворювання.

Жирна їжа

Низьковуглеводні дієти з високим вмістом жирів можуть завдати шкоди печінці, створити свого роду перевантаження. При такому харчуванні є високий ризик розвитку неалкогольної жирової хвороби.

Рослинна олія

Рослинна олія вважається корисним, але при регулярному вживанні може стати одним з основних факторів, що погіршують здоров’я печінки. Рафіновані олії з високим вмістом омега – 6 жирних кислот і приготування їжі на такому маслі сприяють хронічному запаленню.

Алкоголь

Вживання спиртного теж веде до серйозних захворювань. Під дією алкоголю печінка запалюється, і на ній утворюються рубці. Вона починає працювати гірше, з’являється загроза цирозу і, в кінцевому підсумку, це може привести до печінкової недостатності. Вживання більше одного-двох спиртних напоїв в день сприяє накопиченню в органі токсичного побічного продукту, званого ацетальдегідом. Це дуже руйнівно для клітин печінки.