Однією з причин виникнення захворювань печінки є фрукти. Про це заявила лікар-ендокринолог, науковий співробітник факультету фундаментальної медицини відділу вік-асоційованих захворювань МДУ Зухра Павлова.

Так, за її словами, у складі фруктів знаходяться вуглеводи, глюкоза і фруктоза. Якщо їсти їх у великих кількостях, останнє здатне привести до неалкогольної жирової хвороби печінки. Для того, щоб уникнути проблеми, необхідно розділяти фрукти при вживанні, а також уникати надмірної любові до них.

“У кісточкових фруктах більше міститься глюкози і менше фруктози – розповіла експертка. – А в зерняткових – більше фруктози і менше глюкози”. Наприклад, в яблуках більше фруктози, в абрикосах – глюкози, передає радіо Sputnik.

Читайте також:  Медики попереджають про небезпечні побічні ефекти аспірину

Медик пояснила, що глюкоза переробляється під дією інсуліну. Після цього вона перетворюється в енергію і жирові запаси. Павлова перерахувала причини хвороб органу: за її словами, фруктоза вся захоплюється білками печінки.

Лікарка порекомендувала вживати фрукти разом з іншими продуктами. За словами Павлової, уникнути хвороб печінки допоможе білок.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News