Нове дослідження, представлене в Health Economics, показало, що солодкі напої впливають на поведінку та математичні оцінки дошкільнят.

В ході дослідження вчені випадковим чином розподілили 462 дитини, на дві групи. Перша отримувала напої з цукром, а друга зі штучним підсолоджувачем.

Вчені встановили, що вживання одного солодкого напою, призводило до «розслабляючого» ефекту серед хлопчиків, проте після вони ставали неспокійними. На поведінку дівчаток істотного впливу не було.

Крім того, вживання одного солодкого напою, мабуть, негативно позначилося на успішності дітей з математики. Залежності від статі в цьому випадку вже не було.

“Наше дослідження-перше, в якому представлені великомасштабні експериментальні дані про вплив солодких напоїв на дітей дошкільного віку. Результати ясно вказують на вплив солодких напоїв на поведінку дітей і результати тестів”, – розповідає автор, відповідальний за кореспонденцію Фріц Шільтц, доктор філософських наук в Левенському католицькому університеті, Бельгія.