ГоловнаНовини Здоров'яСпростовані міфи про настання вагітності

Спростовані міфи про настання вагітності

вагітністьТут ми розповімо про найбільш розповсюджені міфи про настання вагітності.

Міф № 1. Вагітність можлива тільки при відбулося оргазмі і у чоловіка, і у жінки

Абсолютна омана. Такий метод запобігання вагітності як перерваний статевий акт, тобто висовування члена з піхви до настання еякуляції дуже навіть часто дає осічку унаслідок того, що активні сперматозоїди можуть міститися в передеакуляті, виділюваному ще до чоловічого оргазму.

Жіночий оргазм вважають необхідною умовою для запліднення ті, хто стверджують, що при оргазмі в піхву жінки встановлюється оптимальне для життєдіяльності і просування сперматозоїдів лужне середовище. Таке середовище швидше бажане, ніж необхідна. Від кислотності в піхві і справді залежить можливість зачаття (так, вона менш імовірна при запальних процесах і більш імовірна при оргазмі), але набагато більшою мірою вона залежить від того чи відбулася в організмі жінки овуляція.

Читайте також:  Перераховано ризики для здоров'я від надмірного вживання заморожених продуктів

Міф № 2. Існують сприятливі і несприятливі для вагітності дні. Вагітність більш імовірна в середині циклу

Це правда, але лише частково. На середину жіночого циклу зазвичай припадають дні овуляції, тобто дозрівання яйцеклітини і її схильності до зачаття. Для жінки, яка бажає завагітніти, дійсно рекомендується вираховувати дні овуляції (а вони, до слова, можуть і трохи зрушуватися від середини циклу), але в рамках контрацепції для небажаючих найближчим часом стати батьками це вельми ненадійно. Тому що завагітніти можна і в інші дні, просто з меншою ймовірністю, адже і дозріла яйцеклітина, і потрапивші в піхву сперматозоїди залишаються активним протягом доби і більше.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла, які продукти можуть замінити енергетики

Міф № 3. Сперматозоїд зберігає здатність до запліднення протягом 24 годин

Це помилка. Все дуже індивідуально – одні сперматозоїди активні протягом доби, інші можуть підтримувати свою життєдіяльність до тижня. У зовнішньому середовищі (тобто на простирадлі або на зовнішніх жіночих статевих органах) ці терміни знижуються і більше – до 2-3 годин. Змінюється температура, вологість і кислотність середовища. Ймовірність завагітніти при попаданні сперми виключно на зовнішні статеві органи невисока, тому що активному просуванню сперматозоїда до яйцеклітини сприяє виплеск насінної рідини в піхву, а у сперматозоїдів, що опинилися у зовнішньому середовищі, шансів майже немає. Однак ризик зовсім не виключається.

Читайте також:  Кращі продукти харчування при анемії

Міф № 4. Під час годування грудьми завагітніти неможливо

Під час лактації організм жінки перебудовується особливим чином (змінюється гормональний фон), що в наступні 6-8 місяців менструальний цикл відсутній, а разом з тим не відбувається і овуляції. Але для того щоб гормони в організмі жінки вироблялися відповідно до цієї норми потрібно строго дотримуватися режиму годування – і вдень, і вночі, при кожній вимозі малюка. В іншому випадку менструальний цикл може відновитися набагато раніше. Набагато надійніше обговорити зі своїм гінекологом способи контрацепції, нешкідливі для малюка і ефективні для годуючої мами.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News