Більшість людей, які страждають на нічне хропіння, ігнорують це явище, вважаючи його безпечною особливістю свого організму. Проте лікарі рекомендують не зволікати з відвідуванням фахівця, щоб уникнути подальших ускладнень.

Лікар-терапевт, академік Оксана Драпкіна пояснила, що хропіння – це симптом обструктивного апное. При періодичних зупинках дихання під час сну знижується кількість кисню, що надходить у кров, мозок, серце та інші життєво важливі органи. На цьому фоні порушується якість сну, з’являються когнітивні розлади.

Через нестачу кисню в крові може розвинутися інфаркт, гіпертонія чи інсульт. Як правило, люди з апное хочуть спати і вдень, тому що вночі не встигають достатньо відпочити.

Читайте також:  Опалювальний сезон призводить до семи проблем зі здоров'ям

Крім того, хропіння прискорює розвиток атеросклерозу – хвороби судин. За словами Драпкіної, вібрації передаються до судин і травмують їх. Якщо в судинах вже є атеросклеротична бляшка, то хропіння може зруйнувати її і стати причиною інсульту.

Лікар порадила звертатися до лікарні, якщо ви хропете частіше трьох разів на тиждень, звук дуже гучний, але іноді переривається на повну тишу. Консультація фахівця потрібна і у разі, якщо на хропіння страждає людина з ожирінням. Денна млявість і сонливість, зниження концентрації уваги, головний біль вранці, біль у грудях ночами, біль у горлі після пробудження та підвищений артеріальний тиск мають стати приводом проконсультуватися з медиком.

Читайте також:  5 самих «осінніх» видів спорту