Проблема низького рівня тестостерону широко поширена серед сучасних чоловіків, особливо у віці 45 років і старше.

Чоловічий статевий гормон починає знижуватися з 30 років. За даними клівлендської клініки, у майже 40 відсотків чоловіків віком від 45 років низький рівень тестостерону «зустрічається частіше, ніж можна подумати».

Коли концентрація гормону в організмі чоловіків стає занадто низькою, це веде до цілого ряду неблагополучних змін, починаючи від примхливості і дратівливості; пригніченого настрою і закінчуючи зниженням статевого потягу, розвитком еректильної дисфункції (імпотенції).

Фахівцями були названі ключові ознаки, які вказують на занадто низький рівень тестостерону у чоловіків.

  • Зайва вага, збільшення жирових відкладень.
  • Збільшення тканини грудей.
  • Зміни настрою: примхливість, дратівливість, депресивність.
  • Анемія (проявляються втома, блідість, прискорене серцебиття, задишка, головні болі).
  • Низький статевий потяг і еректильна дисфункція
  • Зменшення кількості волосся на тілі.

Інші ознаки низького рівня тестостерону можуть включати: безпліддя, витончення кісток, втрату м’язової сили і труднощі з концентрацією уваги і пам’яттю.

Помітивши неблагополучні симптоми, необхідно звернутися до лікаря і виконати необхідний аналіз крові, який дозволить уточнити наявність проблеми.

Чи можна запобігти низький рівень тестостерону? В даний час не існує відомого способу запобігти низький рівень тестостерону, крім здорового способу життя. Він передбачає перш за все правильне харчування, багато вправ, контроль ваги і відмова від надмірного вживання алкоголю.

Тестостерон у жінок. Певна кількість даного гормону виробляється в організмі жінок – він відіграє певну роль у функції яєчників і лібідо, міцності кісток. Якщо виробляється занадто багато тестостерону, це може призвести до стану, що називається синдромом полікістозних яєчників (PCOS).