Згідно з новим дослідженням вчених, опублікованим порталом Medicalxpress, існує ознака, що свідчить, що людське життя буде відносно коротким, – це підвищений вміст заліза в крові.

“Велика кількість заліза в крові може супроводжувати проблем зі здоров’ям і істотно скоротити людське життя”, – констатують автори наукової роботи з Гарвардської медичної школи.

Залізо є одним з найважливіших мінералів для підтримки життя: воно використовується тілом для виробництва червоних кров’яних клітин, переносників кисню. Фахівці відзначають, що для здорового функціонування організму важливий баланс цієї природної речовини – занадто низький рівень заліза загрожує порушеннями роботи імунної системи, надлишок може викликати печінкову недостатність.

Читайте також:  Названі продукти, які викликають алергію частіше за інші

Новий дослідницький проект, в якому були проаналізовані відомості декількох масштабних досліджень, дозволив вченим назвати підвищений вміст заліза однією з ознак більш короткого людського життя.

“Люди, які мають генетичну схильність до злегка підвищеним рівням заліза в організмі, в середньому живуть набагато менше інших”, – повідомили дослідники.

З урахуванням цього факту вони закликали не вживати добавок, що містять залізо, без спеціального припису лікаря.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News