У новому дослідженні більше число кроків в день пов’язали зі зниженим ризиком смертності від усіх причин.

Дослідницька група з ряду американських інститутів, що працюють в системі охорони здоров’я, встановила, що зі смертністю пов’язана кількість кроків, а не їх інтенсивність.

“Ми знаємо, що фізична активність корисна. Однак ми не знали, скільки кроків на день потрібно робити, щоб знизити ризик смертності, і що важливіше кількість або інтенсивність”, – розповідає доктор Педро Сен-Моріс з відділення з ракової епідеміології та генетики в Національному інституті онкології, перший автор дослідження.

У цій роботі відстежувалася репрезентативна вибірка дорослих американців у віці від 40 років і старше. Приблизно 4,8 тис. учасників носили акселерометри до семи днів у період з 2003 по 2006 рік. Смертність учасників відстежувалася до 2015 року за допомогою даних Національного індексу смерті. Дослідники розрахували зв’язок між смертністю та кількістю кроків та їх інтенсивністю після поправки на демографічні та поведінкові фактори ризику, індекс маси тіла та стан здоров’я на початку дослідження.

Читайте також:  Лікарі попередили про небезпечні компоненти в побутовій хімії та звичних речах

Так люди, які здійснювали 8 тис. кроків на день, порівняно з групою, що здійснювала 4 тис.кроків, знижували ризик смертності від усіх причин на 51%. 12 тис. кроків знижували її ймовірність на 65%. А ось зв’язок між інтенсивністю кроків і ризиком смерті не виявився.