Отримання освіти, очевидно, захищає людей похилого віку, особливо жінок, від втрати пам’яті. До такого висновку прийшло дослідження вчених з Медичного центру Джорджтаунського університету, опубліковане в журналі Aging, Neuropsychology, and Cognition.

Результати показують, що діти, особливо дівчата, які отримують освіту довше, матимуть кращі показники пам’яті в старості. Це може мати значення для втрати пам’яті при хворобі Альцгеймера та інших деменціях.

Дослідження перевірило декларативну пам’ять у 704 літніх людей (58-98 років). Декларативна пам’ять означає здатність запам’ятовувати події, факти і слова, наприклад, як звуть нового сусіда або де висять ключі.

Учасникам показували малюнки з предметами. Через кілька хвилин вчені перевіряли, що запам’яталося. З віком продуктивність пам’яті ставала нижчою. Однак якщо в ранньому віці жінки довше займалися освітою, це сприяло зниженню втрати.

У чоловіків приріст пам’яті, пов’язаний з кожним роком навчання, був в два рази більше, ніж втрати, понесені протягом кожного року старіння. Однак у жінок приріст був в п’ять разів більше.

Наприклад, декларативна пам’ять у 80-річної жінки зі ступенем бакалавра була такою ж, як у 60-річної жінки з середньою освітою. Таким чином, чотири додаткові роки навчання компенсують втрату пам’яті від 20 років старіння.