Вчені з Орхуського університету Данії провели дослідження впливу вівсяної каші на організм людини. Виявляється, систематичне вживання продукту знижує ризик інсульту на 5 відсотків.

У ході дослідження вчені спостерігали протягом 13 років за 55 тисячами респондентів старше 55 років, які не мали інсульту в анамнезі. Учасників поділили на дві групи: перша раз в тиждень їла вівсянку на сніданок, а друга вела звичайний спосіб життя. В результаті вдалося виявити певну закономірність, яка показу корисні властивості вівсянки.

Виявляється, продукт здатний знизити ризик інсульту на 5 відсотків, якщо його систематично вживати. Справа в тому, що вівсяна каша зменшує рівень холестерину в крові, а це в свою чергу добре позначається на роботі серцево-судинної системи.

Все ж вчені рекомендують, крім правильного харчування, приділити увагу спорту. Фізичні вправи збільшать позитивний вплив здорової їжі, а також допоможуть зберегти здоров’я і красу на довгі роки.

Також бажано відмовитися від шкідливих звичок, оскільки вони повністю нівелюють корисний ефект від їжі і спорту. Дотримання елементарних рекомендацій лікарів допоможе уникнути проблем зі здоров’ям у майбутньому.