Чи може дієта, багата овочами, також знизити ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ)? На жаль, дослідники з Департаменту здоров’я населення Наффілда Оксфордського університету, Китайського університету Гонконгу і Брістольського університету не знайшли доказів цьому.

Те, що споживання овочів може знизити ризик серцево-судинних захворювань, на перший погляд може здатися правдоподібним, оскільки їх інгредієнти, такі як каротиноїди і альфа-токоферол, мають властивості, які можуть захистити від серцево-судинних захворювань.

Але до цих пір дані попередніх досліджень про загальний вплив споживання овочів на серцево-судинні захворювання були суперечливими.

Тепер нові результати потужного великомасштабного нового дослідження показують, що більш високе споживання приготованих або сирих овочів навряд чи вплине на ризик серцево-судинних захворювань. Вони також пояснюють, як спотворюючі фактори могли пояснити попередні помилкові позитивні результати.

Читайте також:  Профільні експерти назвали 6 ознак передчасного старіння

Доктор Ци Фен, науковий співробітник Департаменту здоров’я населення Наффілда в Оксфордському університеті та провідний автор дослідження, сказав:

“Наше велике дослідження не виявило доказів захисного ефекту споживання овочів на виникнення серцево-судинних захворювань. Наші аналізи показують, що очевидний захисний ефект споживання овочів від ризику серцево-судинних захворювань, швидше за все, пояснюється упередженістю через залишкові змішані фактори, пов’язані з відмінностями в соціально-економічній ситуації та способі життя”.

Фен та інші припускають, що майбутні дослідження повинні додатково оцінити, чи можуть певні види овочів або спосіб їх приготування впливати на ризик серцево-судинних захворювань.