Чи існує єдина норма для всіх?

У більшості людей щоденний душ входить в число обов’язкових гігієнічних процедур. Але, незважаючи на те, що купання життєво необхідне для очищення шкіри і видалення відмерлих клітин, бактерій, алергенів та інших небажаних елементів, лікарі-дерматологи досі не можуть однозначно відповісти на питання, шкідливо або корисно мити тіло кожен день.

В одному фахівці єдині: частота водних процедур безпосередньо залежить від таких факторів, як пора року, клімат, вік, професійна діяльність. Розповімо про все докладніше.

Пора року і клімат

У зимову пору року, коли в більшості квартир починає працювати центральне опалення, повітря стає сухим і розрядженим. На цей період дерматологи рекомендують рідше приймати душ і ванну, щоб захистити шкіру від тріщин і сухості.

Читайте також:  Визначено спосіб їсти картоплю без ризику діабету

Не слід залишатися у ванній довше 5-10 хвилин.

Намагайтеся купатися в теплій, а не гарячою водою, а замість мила — використовувати м’які миючі засоби в мінімальній кількості. Після душу не тріть шкіру, а просто промокніть її рушником. Через 3-5 хвилин нанесіть на шкіру зволожуючий крем або молочко.

Влітку душ можна — і потрібно-приймати частіше. Він необхідний і для терморегуляції (за умови, що ви використовуєте ледь теплу, а не гарячу воду), і для очищення забитих потом і шкірним салом пір.

Але: якщо в спеку ви звикли митися по кілька разів на день, відмовтеся від частого застосування мила і гелів — миючі засоби змивають ліпідний бар’єр і знижують захисні функції шкіри.

Читайте також:  Медик пояснив, чи корисні рибні консерви

Вік

Діти від 0 до 6 років

Фахівці Американської академії педіатрії стверджують, що, незважаючи на поширену думку, новонароджені не потребують щоденного купання. Педіатри рекомендують обмивати малюків локально, а регулярні водні процедури вводити тільки після того, як дитина почне самостійно повзати і є прикорм.

Діти від 6 до 11 років

На думку фахівців Американської академії дерматології, дітям у віці 6-11 років можна купатися кожен день, але це зовсім необов’язково — досить приймати душ або ванну раз в кілька днів.

Підлітки

Підлітки дуже активні, та й гормональні зміни накладають відбиток у вигляді підвищеного потовиділення і висипань на шкірі. Душ в цьому віці бажано приймати щодня, але засоби для купання потрібно вибирати обережно — вони повинні м’яко очищати шкіру, не забиваючи пори.

Читайте також:  Вчені назвали головну причину ожиріння

Дорослі

Фахівці вважають, що дорослій людині для підтримки чистоти досить приймати душ два рази в тиждень. Решта – особистий вибір кожного.

До групи ризику входять люди, які за родом діяльності мають справу з небезпечними речовинами, тваринами, грунтом і рослинами, сирим м’ясом, забрудненими приміщеннями або сміттям.

Щоденні водні процедури допоможуть знизити ризик виникнення алергії, висипу, подразнення та інших уражень шкіри.

На цю тему навіть було проведено дослідження. Голландські вчені спробували з’ясувати взаємозв’язок між частотою водних процедур і поліпшенням імунітету. Виявилося, що добровольці, які щодня приймали прохолодний душ (з температурою води не вище 30 градусів) на 29% рідше брали лікарняний на роботі.