Здатність “записувати” інформацію у свою пам’ять іноді нас підводить. Щоб цього не трапилося, потрібно тренувати своє вміння запам’ятовувати.

Нейробіологиня, професорка психології в Університеті Майамі Аміші Джа назвала вправи для вдосконалення пам’яті, які можуть якісно вплинути на неї та допомогти мозку довше зберігати спогади. Про це повідомило видання CNBC.

Експертка наголосила, що ми часто вважаємо проблемою пам’яті те, що є проблемою уваги. Вона виділила три щоденні звички, які допоможуть покращити пам’ять.

1. Репетиція

Використовуйте свою увагу, щоб простежити та запам’ятати необхідну інформацію – ім’я нового колеги, який щойно відрекомендувався, найважливіші факти з робочого навчання, яке ви проходите, подробиці цікавого досвіду, який у вас нещодавно був і т.д.

Читайте також:  Чим корисна для здоров'я кава з молоком

2. Опрацювання

Опрацювання включає використання уваги, щоб пов’язати новий досвід або інформацію зі знаннями чи спогадами, які ви вже маєте. Таким чином, ви можете набагато більше запам’ятати, пояснила Джа.

Нейробіологиня навела такий приклад:

“Уявіть собі восьминога. А тепер я скажу вам: у восьминога три серця. Якщо ви ще цього не знали, то, почувши, ви прив’язуєте нове знання до існуючого у вас образу восьминога. Наступного разу, коли ви побачите восьминога, ви раптом згадаєте цей факт”

3. Консолідація

Консолідація пам’яті – це переведення короткочасних спогадів у довготривалі. Щоб підвищити шанси на тривале запам’ятовування, потрібно повторювати те, що ви хочете запам’ятати. Бажано робити це протягом 40 секунд.

Читайте також:  Скільки на нашій планеті залишилося чистого повітря

Консолідація пам’яті відбувається під час відпочинку. Тому, наприклад, так важливо добре виспатися у ніч перед іспитом.

Нейробіолог також звертає увагу, що консолідацію пам’яті можна підтримати так званим простоєм – часом без завдань для розумової діяльності.

“Вам коли-небудь приходила в голову чудова ідея в душі? І це трапилося не тому, що вас надихнув запах шампуню. Річ у тому, що душ примусив мозок до відпочинку. Туди не можна було брати телефон чи комп’ютер. Ви опинилися у пастці в цій маленькій мокрій скриньці, де ніщо не вимагало вашої уваги”, – навела вона приклад.

Читайте також:  Ваш зір може розповісти про інсульт, який наближається