Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско виявили: люди з порушеннями сну частіше піддаються судинному порушенню, з якими пов’язана висока ймовірність серцевого нападу або інсульту.

Наявність порушень сну робить людину більш схильною появі миготливої аритмії або фібриляції передсердь – це порушення серцевого ритму, пов’язане зі збоями в нормальному перекачуванні крові. Аналіз чотирьох досліджень, в яких були враховані дані понад 14 мільйонів пацієнтів, показав: люди, які погано сплять ночами, на третину частіше страждають миготливою аритмією, ніж ті, що не мають проблем зі сном.

«Регулярний переривчастий сон або труднощі з засипанням можуть призвести до даного стану, так як подібні проблеми є постійним стресом для серця, який викликає в ньому електричні зміни. Дана проблема, ймовірно, пов’язана з порушенням стадії глибокого сну», – поділилися думкою автори роботи.

Вони вважають, що людей з порушеннями серцевого ритму слід спостерігати з особливою ретельністю, так як ці пацієнти піддаються особливому ризику постраждати від серцевого нападу або інсульту.

Джерело: МедікФорум