Калій необхідний організму людини, так як він контролює баланс рідини і мінералів, забезпечує нормальну роботу м’язів, серця і нервової системи, а також підтримує стан кісток. При дефіциті калію людина відчуває хронічну втому, його нігті і волосся стають слабкими, а шкіра – тьмяною. Заповнити недолік корисного мікроелемента можна за допомогою 5 продуктів.

Так, найбільше калію міститься в бобових, особливо в квасолі. Приблизно з 150 г цього продукту можна отримати половину добової норми калію. Також в квасолі присутній кальцій, магній, фосфор, залізо і цілий ряд вітамінів і мінералів.

Відмінним джерелом калію вважається і авокадо. Крім цього, в ньому міститься багато фосфору, магнію, заліза, вітамінів і корисних жирів. Все разом це забезпечує нормальну роботу життєво важливих органів, налагоджує метаболізм і покращує стан шкіри.

Також калій міститься і в сухофруктах. Однак налягати на них не варто, так як в їх складі присутній багато цукру, пише Harper’s Bazaar. Ще один продукт, багатий калієм – це картопля. Вона прискорює обмін речовин і знижує рівень холестерину. Відзначається, що найкорисніший спосіб їсти картоплю – запікати її в духовці. В цьому випадку зберігається максимум важливих мікроелементів.

У топ-5 багатих калієм продуктів потрапив і арахіс. З 50 грам арахісу можна отримати одну десяту добової норми цього мікроелемента. Однак не варто забувати про калорійність горіха.