«Профілактичне» відвідування туалету перед виходом з будинку є поширеною звичкою – фахівці радять її позбуватися.

Звичка ходити в туалет «про всяк випадок» шкодить здоров’ю – саме від неї страждає тазове дно і сечовий міхур. Про це попередила в інтерв’ю фізіотерапевт Тіффані Секейра, яка також закликала не користуватися туалетом, коли цього немає реальної фізіологічної потреби. Інакше така практика може спричинити серйозні дисфункції у роботі органів сечовидільної системи, наголосила медик.

Видання Mirror фахівець пояснила: коли людина йде до туалету без безпосередньої потреби в сечовипусканні, вона спорожняє міхур, який ще не наповнений. Якщо робити це регулярно, може виникнути плутанина у сигналах між мозком та сечовим міхуром.

Мозок почне сприймати як норму необхідність спорожняти ще не наповнений міхур – в результаті людина відчуватиме сильні позиви навіть при невеликих кількостях сечі. У свою чергу, постійне сечовипускання при незначних обсягах сечі в міхурі може сприяти тому, що він почне слабшати та зменшуватися, а це може спричинити нетримання сечі.

«Якщо ви хочете зберегти здоровий сечовий міхур, користуйтеся туалетом тільки тоді, коли вам справді потрібно помочитися. Роблячи це «про всяк випадок», ви можете надати шкідливу послугу сечовому міхуру, який навчиться спорожнюватися до того, як належним чином наповнюватиметься», – констатувала фізіотерапевт.