А що ви знаєте про броколі? Якщо ви її давній шанувальник, то напевно зможете прочитати невелику лекцію про її користь для здоров’я. Але що якщо все, що вам про неї відомо лише її зовнішній вигляд? Пропонуємо негайно виправити ситуацію прочитанням нашої статті!

«Б» — значить брокколі і блаженство тіла здоров’я. Цей популярний овоч володіє цілим рядом поживних і корисних властивостей, включно зі здатністю запобігати велику кількість видів раку, поліпшувати діяльність травної системи, знижувати рівень холестерину, очищати організм від шлаків, і підвищувати засвоєння вітамінів і мінералів. Броколі також запобігає появі алергічних реакцій, вроджених дефектів, зміцнює імунітет, захищає шкіру, знижує кров’яний тиск, усуває запалення і покращує зір і здоров’я очей.

Їсти її можна як сирою, так і після того, як вона пройшла термічну обробку. Але найкраще обробити її паром, підсмажити на невеликій кількості олії, або їсти сиру як салатну зелень, таким чином зберігши ті корисні речовини, які в ній є.

Деякі способи приготування броколі покращують її певні корисні властивості, наприклад, властивість знижувати холестерин, яка проявляється при її обробці парою. Пропонуємо дізнатися про деяких поживні достоїнства цього овоча, які роблять його настільки важливою частиною нашого раціону!

Харчова цінність броколі

Цілющі властивості овоча засновані на унікальній сукупності нутрієнтів, мінералів, органічних сполук і вітамінів, що наповнюють це чудове рослина. До їх числа відноситься значна кількість вітамінів C, K, A, B, харчових волокон, фолатів, калію, селену, марганцю, фосфору і триптофану.

Щодо унікальних органічних сполук, броколі рясніє фітонутрієнтами, глюкозинолатами, і різними антиоксидантними композиціями, які здатні істотно поліпшити здоров’я людини!

Броколі наділена безліччю корисних властивостей. Пропонуємо дізнатися про них більш докладно.

Для лікування раку

Цей овоч здатний стати природним чудодійними ліками для лікування більшості типів раку, включно з раком простати, грудей, матки і різних внутрішніх органів — кишечника, товстої кишки, печінки, нирок і легень. Надзвичайною корисністю даний овоч відрізняється саме при наявності ракових пухлин грудей і матці – справа в тому, що він прибирає зайву кількість естрогену.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що пізні перекуси підвищують почуття голоду

Відбувається це завдяки наявності сильних антиканцерогенних речовин, до яких належать глюкорафанін, диіндолілметан, селен і бета-каротин. Також цього процесу сприяють деякі амінокислоти, що є відмінними протираковими речовинами, цинк, калій, вітаміни A, E і C.

Детоксикація

Відмінними детоксикантами є присутні в овоче певні амінокислоти, сірка, і вітамін C. Вони сприяють видаленню з організму токсинів, наприклад сечової кислоти, а також вільних радикалів. Так відбувається очищення крові і виключається можливість розвитку хвороб, спровокованих токсинами – наприклад, подагри, наривів, свербежу, скороминучою висипки, ревматизму, каменів у нирках, артриту, захворювань шкіри (екземи і огрубіння шкіри).

Захист від УФ-променів

Глюкорафанін (фітонутрієнти), який в істотних кількостях був знайдений в броколі, допомагає усувати негативний вплив ультрафіолетового опромінення. Тому якщо ви будете вживати велику її кількість, то зможете повернути для вашої шкіри час назад!

Вплив на здоров’я шкіри

Здорову і сяючу шкіру вам забезпечують антиоксиданти-професіонали, в особі бета-каротину і вітаміну C. Їм асистують вітамін E (саме він змушує ваше волосся і шкіру сяяти, одночасно відновлюючи шкірні покриви), вітамін A і K, комплекс вітаміну B, фолати, амінокислоти, і омега-3 жирні кислоти, які знаходяться в овочі. Всі перераховані елементи сприяють здійсненню відмінного догляду, допомагаючи вашій шкірі залишатися здоровою і випромінювати світло.

Лікує порушення діяльності шлунково-кишкового тракту

Броколі надзвичайно багата волоконним білком або харчовими волокнами, найважливішим дієтичним компонентом, здатним вилікувати майже будь-яке порушення. Справа в тому, що даний компонент усуває засмічення в шлунку – першопричину більшості розладів.

Волокнистий білок збільшує огрядність їжі, крім того, він утримує воду і формує здорову перистальтику кишечника. Магній і вітаміни усувають підвищену кислотність, покращують травлення і всмоктування поживних речовин з їжі, а також, завдяки зменшенню запалення, сприяють заспокоєнню шлунка.

Читайте також:  5 продуктів, які завдають шкоди артеріям та утворюють тромби

Попереджає розвиток захворювань серцево-судинної системи

Крім згаданих вище антиоксидантів, броколі має високий вміст волокон, а також істотний рівень бета-каротину, жирних кислот омега-3 і вітамінів, які сприяють зниженню поганого холестерину і підтримують роботу серця на належному рівні завдяки регулюванню кров’яного тиску.

В результаті досліджень було виявлено, що в приготованій на пару броколі, волокна краще змішуються з надлишком жовчі, сприяючи більш легкому та ефективному її екскретируванню. Зменшення кількості жовчі здійснює сильний вплив на рівень холестерину, таким чином підтримуючи здоров’я серця.

Більш того, в броколі є калій, який є судинорозширювальним засобом. Він може поліпшити кровообіг і насичення киснем найважливіших органів, полегшуючи парціальний тиск і навантаження на вени і кровоносні судини.

Нормалізує кров’яний тиск

Такий важливий мінерал як хром, високим вмістом якого відрізняється броколі, дає можливість правильно функціонувати інсуліну і нормалізує рівень цукру в крові, за рахунок цього і відбувається регулювання кров’яного тиску. Достаток волоконного білка, омега-3 і вітамінів, що ще більше сприяє нормалізації кров’яного тиску. Обов’язково додайте цей овоч у ваш раціон харчування, і ви зможете по-справжньому підтримати здоров’я вашого серця.

Здоров’я очей

Броколі є джерелом зеаксантину, вітаміну A, B, C і E, бета-каротину, фосфору, які добре впливають на зір. Вони оберігають вас від розвитку катаракти і макулодистрофії, одночасно усуваючи пошкодження, викликане випромінюванням. Бічний аміотрофічний склероз Омега-3 є одним з тих багатств, які таїть у собі броколі. Згідно з останніми дослідженнями, споживання їжі, багатої омега-3, може послабити або відкласти наступ бокового аміотрофічного склерозу (БАС), також відомого як хвороба Лу Геріга.

Покращує імунітет

Ліловий і зелений відтінок овочу надають мінерали — мідь, фосфор, селен і цинк, вітамін с, і бета-каротин. Вони чудово зміцнюють імунітет і можуть вберегти вас від багатьох інфекцій.

Читайте також:  Онколог розповів, чи можна «жити довго та щасливо з раком 4-ї стадії»

Зміцнює кістки

Високий вміст кальцію, а також цинку, фосфору і магнію, робить споживання броколі надзвичайно корисним для людей похилого віку, дітей, вагітних і жінок, які здійснюють грудне вигодовування. Справа в тому, що саме вони найчастіше відчувають на собі нестачу кальцію, ослаблення кісток і зубів і остеопороз.

Броколі і вагітність

Броколі ідеальна в будь-якому раціоні вагітних жінок, через насичення поживними речовинами, вкрай їм важливими. До цих речовин належать білки, кальцій, вітаміни, антиоксиданти, детоксиканти, залізо, фосфор та інші. Завдяки наявності волоконного білка вдасться уникнути констипації, яка є частим супутником вагітності.

Більш того, фолати, які присутні в броколі гарантують відсутність вроджених дефектів розвитку, таких як дефект нервової трубки. Це головна проблема вагітних жінок, у яких спостерігається нестача фолієвої кислоти в раціоні харчування.

Лікує анемію

Анемія безпосередньо пов’язана з недоліком заліза і певного виду білків. Броколі містить велику кількість обох і, отже, є чудовим лікарським засобом від анемії. Почніть споживати цей овоч, і ви відчуєте пульсування крові по вашому тілу. Крім того, мідь, яка міститься в броколі, є ще одним важливим мінералом, необхідним для вироблення червоних кров’яних тілець.

Запобіжні заходи

Незважаючи на те, що цей неймовірний овоч є джерелом корисних властивостей, завжди повинно бути місце для обережності. У деяких людей контакт з броколі може провокувати появу алергічної висипки – одна із сильнодіючих речовин, які в ній є, здатна викликати роздратування шкіри. В іншому, їжте її в міру, згідно з рекомендаціями щодо споживання, і незабаром ви зможете почати радіти користі, яку отримало ваше здоров’я.

Здається, нам вдалося знайти ідеальний овоч! Броколі настільки хороша, що мимохідь починаєш шкодувати про втрачені роки її «неспоживання». Але не варто ні про що шкодувати, а бігти за нею на ринок і їсти вдень і вночі!

Джерело: ladylife.site