Діабет, високий кров’яний тиск і артрит – це три «поширені» стани, які можуть позначатися на нашому організмі з віком.

Коли справа доходить до довголіття, багато хто з нас знає, що важливо правильно харчуватися і займатися спортом. Уникнення певних захворювань також може бути ключем до довгого життя, пише Express.

«Рівні життя та громадської охорони здоров’я значно покращилися за останнє століття, а це означає, що все більше і більше людей живуть довше – рекордна кількість довгожителів (віком 100 років та старше).

Діабет

Для всіх, хто страждає на діабет, важливо контролювати рівень цукру в крові, кров’яний тиск і рівень холестерину. Деякі люди з діабетом 2 типу можуть впоратися зі своїм станом, збільшивши рівень активності та дотримуючись здорової дієти.

«Якщо ці зміни не допомагають, ваш лікар може обговорити з вами безліч різних варіантів лікування, таких як таблетки або інсулін».

Високий кровяний тиск

Високий кров’яний тиск є найсерйознішою причиною передчасної смерті в усьому світі.

“Якщо у вас високий кров’яний тиск, його часто можна знизити, змінивши дієту, кинувши курити і збільшивши фізичні навантаження – навіть регулярні короткі прогулянки або використання сходів замість ліфта можуть мати великий вплив”.

Артрит

Остеоартрит (ОА) є найпоширенішим типом артриту. Він частіше зустрічається у людей старше 45 років і може вражати будь-який суглоб тіла, але зазвичай найчастіше вражає великі суглоби, що несуть навантаження, такі як кульшовий, колінний і хребет, а також дрібні суглоби пальців.

“Є докази того, що регулярні вправи можуть допомогти захистити суглоби, покращуючи м’язовий тонус, але дуже багато вправ може прискорити розвиток ОА”.

Андрєєва рекомендувала «здорову дієту», багату на вітамін С зі свіжих фруктів та овочів та омега-3 жирними кислотами з жирної риби, щоб допомогти уповільнити прогресування ОА та полегшити біль та запалення в суглобах.