Від метаболізму залежать багато процесів в організмі людини. Висока швидкість обміну речовин дозволяє ефективніше отримувати енергію з їжі, не запасати у вигляді жиру. Терміни “метаболізм” і “обмін речовин” є взаємозамінними. Чим швидші обмінні процеси, тим більше калорій згорить, піде зайва вага. Від цього залежить гарний настрій, самопочуття, будуть сили на повсякденні справи.

Швидких методів для прискорення метаболізму не існує, але існують безпечні. Які саме, назвемо в поточному матеріалі.

Спосіб 1: більше рухатися

Рух – життя, це факт. Потрібно використовувати м’язи будь-яким чином, щоб тіло могло активніше спалювати калорії. Допомогти в цьому плані як мінімум здатна прогулянка. Тобто не обов’язково ходити в спортивний зал заради впровадження в життя якоїсь фізичної активності. Потрібно збільшити кількість денної активності. Наприклад, замінити ліфт сходами, машину-пішими прогулянками до роботи і вдома, прибирання наводити вручну самостійно, а не віддавати підлоги на розтерзання роботу-пилососа. Сидячи в офісі, не забувайте робити зарядку. Так ви будете спалювати калорії, навіть не замислюючись про це. Тренування можуть стати допоміжним засобом для досягнення мети. Як мінімум приведуть тіло в порядок, допоможуть дисциплінуватися. Головне, знайти тренування до душі, щоб заняття спортом були не в тягар, подобалися і приносили задоволення.

Читайте також:  Передчасне старіння: неочевидні звички, які призводять до появи зморшок

Спосіб 2: нарощувати м’язи

Прискорити обмін речовин допомагає збільшення м’язової маси. М’язи здатні спалювати приблизно в 4 рази більше калорій, ніж жирова маса. Чим більше м’язи, тим більше енергії витрачає тіло, метаболізм стає вище. Тому чоловіки зазвичай спалюють більше енергії, ніж жінки.

Вирішити проблему зможуть силові тренування, завдяки яким збільшується кількість м’язової тканини. Причому навіть силова з власною вагою буде вважатися за тренування з обтяженнями. Найефективніше вважаються присідання, випади, віджимання, тренування трицепсів. Непогано придбати стрічки опору, які теж безпечно і швидко допомагають нарощувати м’язи.

Спосіб 3: схуднути

Втрата ваги – найкращий спосіб прискорити метаболізм. Просто потрібно їсти менше калорій, ніж спалювати їх. При цьому не повинно бути строгих обмежень і низького рівня калорій, тому що інакше ви досягнете зворотного ефекту. Жорсткі дієти тільки уповільнюють обмін речовин. Організм включає режим виживання, переходить в голодування. Тіло буде утримувати жирові запаси, тому що не знає, коли наступного разу зможе поїсти. М’язи використовуються як паливо, а жири відкладаються у великих кількостях. Схуднути в такому випадку не вийде. А після відмови від дієти і повернення до звичайного харчування обмін речовин сповільниться ще сильніше, набір ваги буде відбувається швидше, ніж до того, як ви вирішили сісти на дієту.

Читайте також:  Сходами корисніше спускатися, ніж підніматися