Багато вчених сходяться на думці, що спосіб життя безпосередньо впливає на її тривалість. Одне з найбільших досліджень в цій галузі було проведено фахівцями з Гарвардської медичної школи. Вони прийшли до висновку, що довголіття можуть забезпечити правильне харчування, регулярна фізична активність, здорова вага і відмова від шкідливих звичок.

Результати дослідження були опубліковані в BMJ. Зокрема, вчені встановили, що дотримання цих чотирьох правил знижує ризик розвитку діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань і раку.

“Це дослідження довело, що, дотримуючись здорового способу життя можна істотно продовжити роки життя без хронічних захворювань”, – зазначили фахівці.

Дослідники вивчили дані про здоров’я 73196 жінок, зібрані за 34 роки, а також дані про здоров’я 38366 чоловіків, отримані за 26 років. Здорове харчування визначалося за індексом Alternate Healthy Eating Index; регулярні фізичні вправи – не менше 30 хвилин в день помірного або активного навантаження; здорова вага – індекс маси тіла 18,5-24,9 кг/м2; і помірне споживання алкоголю – до однієї порції в день для жінок і до двох – для чоловіків.

В результаті було встановлено, що жінки, які дотримувалися чотирьох здорових звичок у віці 50 років, прожили в середньому на 34,4 роки більше без хронічних хвороб, тоді як жінки, які не ведуть здоровий образ – 23,7 року. Для чоловіків ці показники склали 31,1 і 23,5 року відповідно.