Для багатьох з нас москіти міцно пов’язані з небезпекою малярії. Це дійсно одна з найпоширеніших хвороб, що переносяться цими паразитами, але далеко не єдина.

Лихоманка Денге. Ця хвороба характеризується такими яскраво вираженими симптомами, як біль у м’язах, жар, дуже інтенсивні головні болі, а також больові відчуття позаду очей. Хвороба вимагає екстреної терапії, і чим раніше вона починається, тим краще.

Малярія. Викликається плазмодіями і поширюється самками москітів. Дане захворювання характеризується такими симптомами, як жар, порушення свідомості, респіраторний дистрес, ознаки анемії. Малярія забирає життя величезної кількості людей, особливо в найбідніших країнах світу.

Читайте також:  Дієтолог радить включити до раціону один продукт в серпні

Вірус Чікунгунья. Це вірусна хвороба, супроводжувана жаром, висипом, нудотою, втомою і загальним погіршенням самопочуття.

Жовта гарячка. Гостре вірусне захворювання, серед основних симптомів якого жар, головні болі, м’язові болі, жовтяниця, нудота, втома і сильна блювота.

Вірус Зіка. Відносно недавно з’явилася вірусна інфекція, що зустрічається в тропічних і субтропічних районах нашої планети. Достовірно відомо, що особливу небезпеку вона становить для ще ненароджених дітей, викликаючи у них мікроцефалію або зменшення розміру голови.

Джерело: МедікФорум