Звичайно, приготовлені вдома соки набагато корисніші для здоров’я, ніж магазинні, у яких так багато цукру. Але дуже важливо готувати ці соки правильно.

Вибирайте натуральні солодкі фрукти

Деякі люди п’ють щербет замість соку. Однак вживання більшої кількості солодких фруктів або цукру може завдати шкоди здоров’ю. По-перше, сік – один із найпростіших способів забезпечити організм необхідними поживними речовинами. Отже, надмірне підсолоджування доданим цукром може збільшити кількість фруктози, підвищуючи рівень глюкози в крові. Тому замість цукру чи солодких фруктів при приготуванні соку слід використовувати овочі.

Правильне використання зелених овочів

Сік зелених овочів вважається відносно корисним, але надмірне перемішування може зіпсувати його смак. Крім того, його буде складно пити, бо не кожен може впоратися з таким гірким смаком. Тому, якщо ви робите сік із зелених овочів, знайте про те, які овочі змішувати. Змішування гірких смак овочів може зіпсувати смак соку і навіть викликати в деяких людей нудоту.

Перейти на соковитискач

Зараз у кожному будинку є соковитискачі, які допомагають приготувати сік за кілька хвилин. Але ви знаєте, що ця машина знижує поживну цінність соку? Соковитискач виробляє багато тепла, яке руйнує основні поживні речовини, що містяться у фруктах та овочах. Якщо ви використовуєте соковитискач, переконайтеся, що він не надто сильно нагрівається. Якщо температура середня, пийте одразу, а не зберігайте сік у холодильнику.

Правильний час

Після приготування соку його потрібно одразу ж випити. Наприклад, якщо ви п’єте ранковий сік увечері, це може зашкодити вашому здоров’ю, замість того, щоб забезпечити поживними речовинами. Ви можете зберігати домашній сік до 24 годин, але вживання його відразу вважається корисним для вашого здоров’я.

Не змішуйте насіння в соку

Якщо ви робите склянку соку з овочів чи фруктів, не забудьте видалити насіння. Навіть одне насіння може зіпсувати смак вашого соку. Крім того, не можна вживати насіння деяких фруктів та овочів, оскільки вони містять шкідливі для здоров’я ціаногенні токсини.

Джерело: The Health Site